Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“GÜRCİSTAN’A İLAÇLA GİTMEYİN”

“GÜRCİSTAN’A İLAÇLA GİTMEYİN”
02 Ağustos 2019 - 2:30

Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşların yanında ilaç bulundurmamaları gerektiği hususunda duyuru yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu duyurusunda, ilaç taşımaları zorunlu olan kişilerin reçetenin, doktor raporunun ve reçeteyi yazan doktorun sicil numarasını ve yetkisini gösteren resmi bir belgenin apostil tasdikli tercümesini yanlarında bulundurmaları gerektiği belirtildi.

Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tarafından yapılan duyuru şu şekilde;

“Gürcistan’a İlaçla Gelecek Vatandaşlarımıza Duyuru

Gürcistan’a giriş yapmak isterken beraberinde şahsi ihtiyaçları için ilaç bulunduran vatandaşlarımız, söz konusu ilaçların Gürcistan gümrük mevzuatında ülkeye girişi yasaklı etken maddeler (psikotrop maddeler) ihtiva etmesi halinde uzun sürebilen adli süreçlere tabii tutulabileceklerdir.

Bu nedenle, Gürcistan’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın zorunlu olmadığı takdirde beraberlerinde ilaç taşımamaları, zorunlu olduğu takdirde, reçetenin, doktor raporunun ve reçeteyi yazan doktorun sicil numarasını ve yetkisini gösteren resmi bir belgenin apostil tasdikli tercümesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İhtiyaç duyulması halinde, +90 312 218 60 43, +90 466 213 15 00, +995 422 255 800 numaralı telefonlardan Başkonsolosluğumuza ulaşılması mümkündür.

Saygıyla duyurulur. ”

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-