Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“GURBETTEN SILAYA” ÜNYELİLERLE BULUŞTU

“GURBETTEN SILAYA” ÜNYELİLERLE BULUŞTU
20 Kasım 2020 - 17:40

Ankara Ünyeliler Derneği Başkanı İsa Korkmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri “Gurbetten Sılaya Projesi” kapsamında Ünye’de bir dizi toplantılar yaptı.

Ankara Ünyeliler Derneği “Gurbetten Sılaya Projesi” kapsamında Ünye’de İstişare toplantıları düzenleyerek Ünye’nin Sivil Toplum Kuruluşları ve Ünye Basını ile bir araya gelerek değerlendirmeler yaptı.

İstişare toplantısının 3. Aşamasında Ünye Basını ile buluşan Dernek Başkanı İsa Korkmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ankara Ünyeliler Dernek Başkanı İsa Korkmaz yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Bu sabah STK Başkanlarıyla toplantı düzenledik. Onların görüşlerini ve fikirlerini aldık. Ankara’da Sabahattin Bey Fahrettin Bey ile tanıtım toplantısı gerçekleştirdik. Eğitim ve seminer programlarımız yapıldı. Bugün de sizlerle bu programı yaptık.”  

Ankara Ünyeliler Derneği Genel Sekreteri Sabahattin Yıldırım yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bugün burada Ankara Ünyeliler derneği olarak gurbetten sılaya vefa projesi kapsamında Ünye’deki istişare toplantımızın üçüncü aşamasını gerçekleştiriyoruz. Bugün basın mensuplarına bu konuda projemizin Ünye ilçemiz için neler yapılacağını kısaca özetlemek istiyorum. Ünye’nin hatır şinas kültürünün sürdürülebilirliğini sağlamak, gelecek nesillere aktarmak. Ünye’nin doğa, turizm, el sanatları gibi alanlarında kültürünü nesiller boyu yaşatmak için elimizden geldiği kadar çaba sarf edeceğiz. Konuyla alakalı olarak Ankara’da çeşitli toplantılar seminerler gerçekleştirdik. Fakat pandemi sürecinde ünyede hedeflediniz projeler konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Ünye’deki STK başkanlarıyla birinci aşamamızı el sanatları, kültür ve turizmle alakalı görüşlerini dile getirdiler. Bizde raporlarımızı hazırlayıp iç işleri bakanlığı sivil toplumla alakalı genel müdürlüğüne, Ünye’deki kanaat önderlerine sunacağız. Projemizin bu aşamasında basın mensuplarına bilgi vermek istedik. Teşekkür ederim “dedi

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-