Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

GENÇLİK MERKEZİ YERİNDE İNCELENDİ

GENÇLİK MERKEZİ YERİNDE İNCELENDİ
04 Ocak 2021 - 18:14

Ünye Gençlik Merkezi Çevresinde başlayan çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları devam ediyor.

Yaklaşık 2 yıl önce faaliyete başlayan Gençlik Merkezi’nde tenis kortu ve okçuluk çalışmaları yürütülürken, ulaşım konusunda da iyileştirmeler yapılıyor.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Selim Argan ile çalışmaları yerinde denetledi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

 SIKINTILAR ÇÖZÜLDÜ

“İlçemiz Bayramca Mahallesinde bulunan İlçe 2 yıl önce hizmete giren Gençlik Merkezimizi çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmaları bizzat yerinde denetlemek üzere sahada bulunuyoruz. Gençlik Merkezimizin Binası bitmiş sonra çevre düzenlemesi kalmıştı. Merkezimizin arsa ile ilgili hukuki problemler ve ödeme ile ilgili konular münasebetiyle uzun sürdü. Bizler öncelikli olarak mimarda gerekli tahsisleri yaparak mevcut bulunduğumuz sahanın Gençlik Spor Bakanlığımıza sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için yaklaşık 1.5 senedir Belediye Başkanımızla beraber mücadele ediyoruz. Belki bina var saha var dışarda değişen bir şey görmüyorsunuz ama işin evrak boyutunda yapılan işlemleri takip ettiğimiz süreci biz biliyoruz. Ciddi sıkıntılı işler vardı. Yoğun gayretler ve çalışmalar içerisinde buranın hiçbir sıkıntısı kalmayacak şekilde çözüldü. Akabinde Gençlik Spor Bakanlığımızın ve özellikle Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran Bey’in yoğun ilgisi ve destekleriyle ödenek temin edildi. Ünye Belediye Başkanımıza da Gençlik Spor Hizmetlerine vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum. Bundan sonra yaptığı güzel çalışmalarda başarılarının devamını diliyorum.

OKÇULUKDA DAHA ÇOK FAALİYET BEKLİYORUZ

Yapılan çalışmalarda, bugün sahada gezdiğimiz gördüğümüz bu ilçemizde okçuluk ile ilgili çok güzel faaliyetler var, kapalı spor salonumuzun altında güzel bir tesisimiz var fakat orası yeterli gelmiyor. Başta engellilere dönük olarak başlamış olsa dahi yoğun ilgi ile karşılanan sporumuzun daha da geliştirilmesi ve daha geniş kitlelere hitap edilmesi adına geniş bir alanda yapılması adına, açık alan okçuluk parkuru şeklinde sahamızda da yer verdik. İnşallah burada gençlerimiz ata sporumuz okçuluğu ulusal ve uluslararası alanlarda başarıların altına imza atacaklar.

TENİS KORTLARIMIZI VATANDAŞLARIMIZA KAZANDIRACAĞIZ

Yine ilçemiz 100.000’e yakın merkez 130.000’e yakın toplam nüfusuyla birçok ilden büyük olmasına rağmen ilçemizde standart bir tenis kortu yok. Var olan tenis kortlarımız ise ulaşımı oldukça zor olan Cevizdere mahallemizde. Biz burada başlangıç olarak tenis kortumuzu yaptık, bazı eksiklikleri var onun da iyileştirdikten sonra, her yaş grubuna hitap edebilen tenis sporumuz için tenis kortumuzu da kazandırmış olacağız.

ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAĞIZ

Yine bağlantı yollarıyla çevre düzenlemesiyle gençlerimizin her mevsim gelip vakit geçirebileceği bir sahayı kazandırmış olduk. Bu sürece gelinceye kadar birçok kişinin desteğini gördük. Umarım bu yapılan çalışmalar gençlerimize hizmet noktasında güzel katkı sağlar. Ulaşım konusunda vatandaşlarımızın serzenişi, bu serzenişler haklı olarak bu konuda şu anda sahada da gördüğünüz gibi belediyemizin güzel çalışmaları var. İnşallah buranın bağlantı yollarını da imara uygun şekilde yapıp hizmete sunacaklar. Dolmuş güzergahının bölgeye ulaşması için çalışmalarımız devam ediyoruz. Akkuş-Niksar yolundan bu tarafa ulaşımın kolay bir şekilde sağlanabilmesi için tabakhane deresi üzerinde köprü çalışması devam ediyor. O da yapıldıktan sonra 1.5-2 yıl içerisinde kapasitesini her geçen gün arttıran tesisimiz insanlarımıza çok daha iyi hizmet verecek.” Dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı konuşmasında şunları ifade etti:

“Ünye’de gençlik merkezimizin uzun bir süredir peyzaj problemi vardı. Buradan gençlik spor bakanlığımıza, gençlik il ve ilçe müdürlüğümüze en önemlisi de bu süreci başından sonuna kadar destekleyen sayın kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Buranın belli bir miktar ödeneği çıktıktan sonra işlemin ödeneği ile yeterli bir şekilde yapılabilmesi için yerel yönetim olarak hem proje aşamasında hem de projenin kontrolü aşamasında destek verdik. Buranın ihtiyacı olan diğer peyzaj düzenlemelerinde ihalenin dışında gerekli olan tüm ihtiyaçlarını karşılayarak Ünye’de gençlik merkezimizin gençlerimize hizmet verilen güzel bir ortamda keyif alacakları bir peyzajın bulunduğu mekânda vakit geçirebilmeleri temin etmek amacında burada bir emeği ortaya çıkartmanın gayreti içinde olduk artık sonlarına geldik hayırlı uğurlu olsun ilçemize ve gençlerimize diyorum teşekkür ediyorum.

Çınar suyu gençlerimize hizmet eden bir alandı fakat tamamen deforme olmuş yıpranmış ve kendi kaderine terk edilmiş bir alan. Yine sayın kaymakamımızın girişimi ile gençlik spor müdürlüğümüz üzerinden ve gençlik spor bakanlığımız üzerinden sağlanan destekler sayesinde yeniden bir semt sahası olarak Ünye’mize kazandırılması noktasında gayretler ve emekler verildi. Gelinen noktada bizde Ünye belediyesi olarak hem de projenin kontrolü aşamasında destek verdik faaliyetler başladı ihalesi yapıldı Allah’ın izni ile kısa zamanda tamamlandığında Ünye’de ki gençlerimizin faaliyetine sunulacak deniz kenarı olduğu için rüzgâr göz önüne alınarak projesi yapıldı, şimdiden hayırlı uğurlu olsun emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-