Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Gelecek Yıl Hedefimiz Şampiyonluk

Gelecek Yıl Hedefimiz Şampiyonluk
01 Temmuz 2020 - 13:14

52 Orduspor FK Basın Sözcüsü Olgun Alp, TFF yönetim kurulunun dün akşam aldığı TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmaması kararının ardından basın açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklama şu şekilde oldu;

“2019-2020 futbol sezonu TFF yönetim kurulunun dün akşam aldığı kararla sonlandırılmıştır. Liglerin tescil formatı daha sonra TFF tarafından açıklanacaktır. Biz 52 Orduspor FK olarak bugün itibariyle 2020-2021 sezonu için hazırlıklara başlayacağız. Gelecek yıl şampiyonluk hedefimizi geçekleştirebilmek için transfer çalışmalarımızı yapacağız.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ ne TFF Gelişim Liglerine Katılım için müracaatımızı yaptık. U 15, U 16, U 17 ve U 19 olmak üzere dört takımla hazırlanmayı düşünüyoruz. Bu liglere katılmamızın en büyük amacı alt yapıdan Ordulu futbolcular yetiştirmek ve yetişen bu genç futbolcularımızı 52 Orduspor’umuza kazandırarak A takımımıza yetiştirmek.

Bu ligler için müsabakalarımızı Karışıyaka FSM Spor Kompleksi, Perşembe İlçe Stadyumu ve Ulubey İlçe Stadyumunda oynayacağız. Bu statların tahsisleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kulübümüze yapılmıştır. Amacımız gerek Altınordu, Perşembe gerekse Ulubey İlçemizle 52 Orduspor takımımızı kaynaştırmak oradaki spor sever halkımızın ilgisini çekmek. Oradaki genç yetenekli futbolcuları teşvik ederek takımımıza kazandırmak. Ve biz inanıyoruz ki bu üç ilçemizdeki spor sever halkımızın da bize bağırlarını açacağına, buna inancımız tamdır.

Ayrıca 1967 yılında kurularak günümüze ulaşan Orduspor ‘umuzun resimlerini 52 Orudspor FK tesislerinde sergileme çalışmalarına başladık. İnşallah yaptığımız bu çalışmalar ileride kurulmasını düşündüğümüz “Orduspor Müzesi” ne kaynaklık edecektir. Biliyoruz ki biz 52 Orudspor FK’ da olsak kökümüz Orduspordur. Geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz.

Her ne kadar ligler sonlamış olsa da 30 Haziran 2020 Salı günü tesislerimizde yaptığımız Covid-19 testlerinin tamamı negatif çıkmıştır. Bugün saat 13:00’ da futbolcularımızla, yönetim kurulu olarak bir toplantı yapıp onları tatile göndereceğiz. Spor kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-