Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Geleceğin Şeflerine İki Altın Madalya

Geleceğin Şeflerine İki Altın Madalya
12 Mart 2020 - 2:29

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Geleceğin Şefleri Yarışıyor adlı yemek yarışmasına katıldı.

Okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri alan öğrencileri yarışmada düzenlenen her iki kategoride de birincilik kazandı. Okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri alanından 4 öğrencimizin katıldığı yarışma Ana Yemek kategorisi ve Tatlı Tabağı kategorisi olmak üzere iki kategoride gerçekleştirildi. Okulun 12. sınıf öğrencileri Aşçılık dalı öğrencisi Emre PARLAK Ana Yemek kategorisinde, Pasta ve Tatlı Yapımı dalı öğrencisi Emirhan AYNACI ise Tatlı Tabağı kategorisinde birinci olarak altın madalya kazandılar.

Ordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ve ilimizde Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında eğitim gören Okulların öğrencilerinin yarıştığı “Geleceğin Şefleri Yarışıyor” adlı yemek yarışmasına Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4 öğrencisi ile katıldı. Üniversite ve iş dünyasından şeflerin oluşturduğu jüri Ana Yemek kategorisinde Okulun 12-D sınıfı Aşçılık dalı öğrencisi Emre Parlak, Tatlı Tabağı kategorisinde ise 12-E sınıfı Pasta ve Tatlı Yapımı dalı öğrencisi Emirhan AYNACI’nın tabaklarını birinciliğe uygun gördüler. Okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri alan öğretmenleri Emine ÇAKIR ve Rıza ÇELİK rehberliğinde yarışmaya hazırlanan ve katılan öğrencileriyarışmada düzenlenen her iki kategoride de altın madalya kazandılar.

Okulun Koordinatör Müdür Yardımcısı Mehmet Güngör CAN, “Öğrencilerimiz ciddi bir hazırlık süreci sonrası katıldıkları bu yarışmada önemli bir başarı elde ettiler. Okulumuzda öğrendikleri uygulamalı eğitimi doğrudan yansıtma, rekabet ortamı içerisinde ürün ortaya koyma ve bunu sergileme, bu ürünleri mesleğinde tecrübeli şeflere sunma imkanı sağlayan benzer mesleki yarışmalara her yıl katılmaya gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin başarı duygusu tatmaları, mesleklerini sevmeleri, kendilerini geliştirmeleri açısından oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz bu yarışmalarda yer almaya devam edeceğiz” demiştir.

Okul Müdürü Ahmet TÜRKÖZ ise, “Yarışmada elde ettikleri başarıdan ötürü öğrencilerimizi kutluyor, katılan tüm öğrencilerimize ve onları bu yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bu tür mesleki yarışmaların öğrencilerimizin gelişimine olumlu etkisi olduğuna inanıyoruz.” demiştir.

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu eğitim öğretim yılında katıldığı İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali’nde de gümüş madalya kazanmıştı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-