Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

GAZETECİLER BAŞKANI ÇAKIR’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

GAZETECİLER BAŞKANI ÇAKIR’DAN 15 TEMMUZ MESAJI
15 Temmuz 2020 - 8:41

(KARTEGDER)Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır “Yüce Türk milletinin 15 Temmuz’da ülkemizin cumhuriyete dayalı demokratik ve özgür rejimini kurtarmak için Çanakkale ruhuyla yeni bir direniş ve diriliş destanı yazmıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Çakır, 15 Temmuz’un dış mihrakların desteklediği hain darbe girişimini aziz Türk milletinin askeri ve polisiyle birlikte el ele vererek bertaraf ettiği tarihi bir gün olduğunu aktardı.

Çakır, “Türk milletinin 15 Temmuz’da ülkemizin cumhuriyete dayalı demokratik ve özgür rejimini kurtarmak için Çanakkale ruhuyla yeni bir direniş ve diriliş destanı yazmıştır. Bu tarihi günde vatanımız uğruna canını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet dilerken manevi huzurlarında saygı ile eğiliyor, yine 15 Temmuz’da hainlere karşı verdikleri mücadele sonunda yaralanan kahraman gazilerimize de sağlıklı yaşam içerisinde hayırlı ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Çakır, mesajında şunları kaydetti:

“Bundan tam 4 yıl önce bu güzel ülkemizi bölüp parçalamak amacıyla devletimize, milletimize, Türk demokrasisine yönelik gerçekleştirilmek istenen hain kalkışma karşısında halkımızın ortaya koyduğu mücadele Türk milletinin şanlı tarihine altın harflerle yazılmıştır. Aziz milletimiz 15 Temmuz’da dünyanın dünü ve yarınlarının tarihinin Türkiyesiz yazılamayacağını tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır. Bu sebeple 15 Temmuz yüce Türk milletinin tıpkı istiklal savaşı gibi asırlar sonrasında da onur, gurur ve övünçle anımsayacağı müstesna bir milat günü olarak tarihteki yerini alacaktır.”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-