Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Gagası Kopmak Üzere Olan Güvercin Tedaviye Alındı

Gagası Kopmak Üzere Olan Güvercin Tedaviye Alındı
26 Ağustos 2020 - 12:21

Ordu’nun Ünye İlçesi Kaledere Mahallesinde Duyarlı Vatandaş  Ruhi Çelik  Tarafından  Bulunan Alt Gagası Kopmak Üzere Olan  Yaralı Güvercin Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce  Tedavisi Yapılmak Üzere Koruma  Altına Alındı.

Ünye ilçesi Kaledere  Mahallesinde  akşam saatlerinde Ruhi Çelik  adlı duyarlı vatandaş ,yolda yürürken uçamayan hareket kısıtlı   yaralı bir güvercin gördü. Durumu   Doğa Koruma ve Milli Parklar  Ünye Şefi  Saygın YILDIRIM a bildirdi. ve DKMP ekipleri gelinceye kadar güvercinin başında bekledi. Ünye Şefi Saygın Yıldırım gagası kopmak üzere olan güvercini  Ünye de Hizmet Veren Özel Canik Veteriner Kliniğine götürdü. Burada  Veteriner Hekim Sibel Koyunoğlu  Tarafından İlk müdahalesi yapılan güvercinin alt çenesinde kırık ve gagasının kopmak  üzere olduğu bu nedenle  bir şey yiyemediği için bitkin düştüğü  tespit edildi. Alt çene ve gagası  başarılı bir  cerrahi operasyonla yerine yerleştirilen yaralı güvercine  vitamin takviyesi yapıldı. Yaralı güvercin  daha sonra bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince veteriner hekim kontrolüne alındı.

            Yaralı güvercin  gerekli tedavi -bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamemen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-