Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FİSKOBİRLİK’TEN FATSA’YA YENİ YATIRIM

FİSKOBİRLİK’TEN FATSA’YA YENİ YATIRIM
29 Aralık 2020 - 21:33

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin, Ordu Fatsa’da bulunan Bolaman tesislerinde yapımı devam eden yeni kırma fabrikasında sona yaklaşıldı. Yaklaşık 7 milyon TL maliyetle son teknoloji kullanılarak yapılan tesis, yeni yılın ilk çeyreğinde faaliyete geçecek.
FİSKOBİRLİK tarafından Fatsa’da yapımına devam edilen yeni kırma fabrikasında ilk etapta 50 kişilik bir istihdamın sağlanması planlanıyor. Ordu-Samsun bölgesinde üretimi gerçekleştirilen fındıkların toplanarak işleneceği tesisin, yıllık 15 bin ton fındık kırma kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor. 2021 yılı fındık sezonunda tam kapasite çalışmaya başlayacak olan fabrikanın, yapımının 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacağı belirtilirken, Mart ayında ilk kırım işlemlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.
HEDEF YILDA 10 BİN TON FINDIK
Yapımına devam edilen fabrikayı ziyaret ederek bilgiler alan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, konu ile ilgili açıklama yaptı. İlk planda hedeflerinin, bu fabrikada yılda 10 bin ton fındık işlemek olduklarını belirten Bayraktar, yeni fabrikada, özellikle Ordu ve Samsun bölgesinde toplanan fındıkların işleneceğini dile getirdi. Bayraktar, hem üretici hem tüketici odaklı çalışmalara devam edileceğinin altını çizdi. FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar açıklamasında; ‘’ Fatsa’da yapımına devam edilen yeni kırma fabrikamızı ziyaret ederek, çalışmalar ile ilgili bilgiler aldık. İnşallah 2021 yılı ilk çeyreğinde fabrikamızı bitirip faaliyete geçireceğiz. Yıllık 15 bin ton fındık kırma kapasitesine sahip olacak fabrikamızda hedeflediğimiz istihdam sayısı ise ilk etapta 50 kişi. Ordu-Samsun bölgesinde Fiskobirlik’e artan talep doğrultusunda yapımını gerçekleştirdiğimiz fabrikamız, üretici ve ortaklarımıza daha iyi hizmet sağlamak ve beklentilerini karşılamak noktasında bizler için oldukça önemli. Üreticilerimizden aldığımız gücü, doğru ve verimli bir şekilde kullanarak tüketicilerimize en iyiyi sunmaya, tüketicilerimizden aldığımız olumlu dönüşler neticesinde de tekrar üreticilerimize fayda sağlayacak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-