Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FİRMA GİTTİ ,KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI YARIM KALDI

FİRMA GİTTİ ,KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI YARIM KALDI
11 Ağustos 2020 - 3:10

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın Ünye Kültür Merkezi ile ilgili vermiş olduğu müjde hayal kırıklığına döndü

KAMUOYU ENDİŞELİ

Sokakta,Hüseyin Tavlı’nın Ünye Belediye Başkanı olduğu günden bugüne Ünye’de hiçbir projeye imza atmadığı,  eskilere yama, tadilat yaptığı ,önceki görevden alınan belediye başkanından kalan projeleri  takip ettiği ve sadece Ordu büyükşehirin yapmış olduğu çalışmalarda boy boy fotoğraf verdiği bunun dışında bir şey yapmadığı konuşula dururken, bu durum kamuoyunda Ünye’nin  geleceği adına endişe uyandırdı.

Öyle ki hangi dalı tutsa elinde kalan Başkan Tavlı’nın son fiyaskosu  Kültür Merkezi açıklaması oldu.

MÜJDE ASILSIZ ÇIKTI

Kültür Merkezi İinşaatını yapan Seler İnşaat pılını pırtını topladı gitti.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, hakedişini alamayan ve inşaattaki çalışmayı durduran  yüklenici firmaya 3,5 milyon TL ödemenin yapılacağını inşaatın kaldığın yerden devam edeceğini müjdelemişti.

Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde durumun farklı olduğu ve Hüseyin Tavlı’nın vermiş olduğu müjdenin asılsız olduğu ortaya çıktı.

ÖDEME YOK, KÜLTÜR MERKEZİ  YOK

3,5 milyon TL ödemenin yapılması için yüklenici firmanın fatura kestiği, firmaya halen  ödeme  yapılmadığı için  inşaat çalışmasını durdurarak tüm ekipmanı ile beraber Ünye’den ayrıldığı öğrenildi.

Firma yetkilisi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bugüne kadar yapmış oldukları 3,5 milyon artı 1 milyon hak edişlerini  alamadıklarını  belirtti.

Firma yetkilisi hak edişlerin  ödenmemesi halinde inşaatta çalışma yapmayacağını ifade eden net açıklamalarda bulundu.İnşaatın devam etmesi konusunda belirsiz bir havanın olduğunu belirten firma yetkilisi söylenenlerle yapılanlar bir değil derken, verilen sözlerin tutulmadığını belirtti.Yetkili’’Kültür merkezinde ki belirsizlik kalkana kadar ekipmanlarımızı başka sahaya taşıyoruz ‘’dedi

İNŞAAT YARIM MI KALACAK?

Kültür merkezi ile alakalı iki taraftan farklı açıklamalar gelirken,Kültür merkezinin akıbeti ne olacak bekleyip göreceğiz.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-