Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FINDIK ÜRETİCİSİ İLÇE FİNALLERİNE HAZIRLANIYOR

FINDIK ÜRETİCİSİ İLÇE FİNALLERİNE HAZIRLANIYOR
29 Ocak 2020 - 0:57

Ordu Valiliği himayesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ziraat Odaları işbirliğinde düzenlenecek olan “Fındık Üreticileri Yarışıyor” ödüllü bilgi yarışmasına katılmak amacıyla başvuru yapan 3 bin 53 fındık üreticimiz 31 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan ilçe finallerine hazırlanıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kemal YILMAZ; “İl Müdürlüğü olarak ana ürünümüz olan fındıkta verim ve kaliteyi artırmak amacıyla önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan şuan devam eden projemiz kapsamında ilimiz genelinde her mahallede örnek bahçeler oluştururken diğer taraftan da sahada uygulamalı eğitimler düzenliyor ve fındıkta budama elemanları yetiştiriyoruz. Şimdi ise yeni bir eğitim atağı başlatarak üreticilerimizin fındık tarımı ile ilgili olarak doğru bilgi ve doğru uygulamaları öğrenmelerini teşvik etmek ve kamuoyunda bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Valiliğimiz himayesinde İl Müdürlüğümüz ve Ziraat Odalarımız işbirliğinde “Fındık Üreticileri Yarışıyor” ödüllü bilgi yarışması düzenliyoruz” dedi.

Yarışmaya katılmak amacıyla 3 bin 53 fındık üreticimizin İlçe Müdürlüklerimize başvuru yaptığını ifade eden İl Müdürümüz; “Öncelikle geçtiğimiz günlerde yarışmamızla ilgili gerekli duyuruları yapmıştık. Daha sonra yarışmalara katılmak isteyen fındık üreticilerimize İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ve içinde fındıkla ilgili her türlü bilginin bulunduğu 15 bin adet “Fındık Yetiştiriciliği Cep Kitabı”nın dağıtımını gerçekleştirdik. Bunun neticesinde 24 Ocak tarihinde başvuruların son bulduğu yarışmamıza 3 bin 53 üreticimiz başvurdu. Şimdiki süreçte ise İlçe Müdürlüklerimiz sınava katılacak fındık üreticilerimize eğitimler vererek yarışmaya hazırlanmalarını sağlıyor” şeklinde konuştu.

31 Ocak 2020 tarihinde 19 ilçemizde eş zamanlı olarak ilçe finallerinin düzenleneceğini belirten İl Müdürümüz Kemal YILMAZ; “İlimiz genelinde yarışmaya katılmak amacıyla başvuru yapan 3 bin 53 üreticimize bu hafta verilen eğitimden sonra 31 Ocak 2020 tarihinde tüm ilçelerimizde eş zamanlı olarak ilçe finalleri düzenlenecek ve ilçelerimizde dereceye girenler belirlenecek. Daha sonra ise ilçelerimizde dereceye girenlerin katılımıyla il finali gerçekleştirilecek ve “Fındık Üreticileri Yarışıyor” ödüllü bilgi yarışmasının il birincisi belli olacak. Yarışmaya başvuru yapan 3 bin 53 üreticimiz olsa da yarışmayı izleyen takip eden daha fazla kişi olacağından daha geniş kitlelere ulaşacağımızı düşünüyorum. Yarışmaya katılım gösteren tüm üreticilerimize şimdiden başarılar diliyor, başlatmış olduğumuz bu eğitim atağının ilimiz tarımına hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-