Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FEVZİ ÇAKMAKLILAR DOĞALGAZ İSTİYOR

FEVZİ ÇAKMAKLILAR DOĞALGAZ İSTİYOR
28 Ocak 2021 - 0:44

Ünye Fevzi Çakmak Mahalle Sakinleri, sokaklarında yarım bırakılan alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını istiyor.

Fevzi Çakmak Mahallesinde Söğütlü, Tamirhane, Gazhane, Onur sokaklarının doğalgazın bağlanmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesi için yetkililere seslendiler.

Fevzi Çakmak Muhtar Adayı Yaşar Yıldız yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“2016 yılı itibaren Fevzi Çakmak Mahallesi için mücadele ediyorum. Fevzi Çakmak Mahallesinin ana caddesi, Pazar yolu, yeni camii sokaklarımızın biz tamamen doğalgaz alt yapısını aldık şuan da mahallemizde Söğütlü, Tamirhane, Gazhane, Onur sokaklarının bir an önce doğalgazın bağlanmasını ve burada yaşayan insanların mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Biz devleti baba olarak görüyorsak on sekiz mahallenin on sekizine de hizmet vermesi gerekiyor. Mahallelerimizi sokaklarına işlem yapıyorlar işlem bitmeden başka bir mahalleye geçiş yapıyorlar. Fevzi çakmak mahallesinin bir sokağına asfalt yaparken diğer tarafına asfalt yapmadılar. Bu sokak farklı bir mahalle değil aynı mahalle bu sokağı neden yapmadılar? Yetkililerden Fevzi Çakmak Mahallesinin alt yapısının tamamen bitmesini ve bizim mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.” dedi.

Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin talepleri şu şekilde;

“Fevzi Çakmak Mahallesi nüfus olarak yoğun olan bir mahalle olmasına rağmen buranın sokaklarında bir gelişme yok. Doğalgazın ilk olarak buraya gelmesi gerekiyordu, iki sokağı birbirinden ayırdılar. Biz kaç yıldır doğalgaz bekliyoruz.”

“Bu mahallede doğalgaz olmamasına rağmen “doğalgaz var” tabelası asmışlar. Karşı binalara ise doğalgaza 3 metre kala yapım işlemini durdurmuşlar ve işlem yaparken alt yapıları bozmuşlar, biz buranın tamamen düzeltilip bitirilmesini talep ediyoruz.”

“Doğalgazımız ciddi bir sorun sadece onunla da kalmıyor internetimizi de kullanamıyoruz. Benim çocuğum özel eğitime gidiyor, internetimi köyden buraya aldırmak için görevlileri çağırdım ancak alt yapı çalışmasından dolayı internet hatlarında sıkıntı ve arıza var. Böyle bir Büyükşehir de ve İlçede bu tür sorunların olması sizce doğal mı? Buradan yetkililere sesleniyorum, bugünden itibaren çocuğum evden derse giremeyecek, bizim sorunlarımızın giderilmesini istiyorum.” ifade ettiler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-