Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FEVZİ ÇAKMAK TESİSLERİ İÇİN ŞİKAYETLER VE İDDİALAR VAHİM

FEVZİ ÇAKMAK TESİSLERİ İÇİN ŞİKAYETLER VE İDDİALAR VAHİM
29 Ocak 2021 - 0:06

A52 TV ekranlarından gündeme taşınan Fevzi Çakmak Sosyal Tesisler ile ilgili iddiaları Gündem Arena programının yorumcuları değerlendirerek tesisle ilgili şikayetler ve iddialar oldukça vahim, bu konunun özellikle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından incelenmesi elzemdir” diyerek şöyle yorumda bulundular.

ŞİKAYETLER VE İDDİALAR VAHİM

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır ; “Sayın Başkanım öncelikle burada gelen şikayetler şu doğrultuda buranın amacının kullanılmadığı yönünde. 2014 yılından sonra burayı biliyorsunuz ki Enver Yılmaz Sosyal Tesis olarak getirdi. Bu alanda ev hanımları yaptıkları el işlerini getirecek satacak ve kurslarını felan alacaktı. Burada tek bir aktivite var o da düğün, vatandaşlarımız bu konuda şikayetçi.

Bu Sosyal Tesisin tekrar asıl amacına döndürülmesi isteniyor.

Enver Yılmaz zamanında bir kuruma ve Fevzi Çakmak Spor Kulübü derneğine verilmişti. Bu da oraya ek gelir sağlansın diye düşünülmüştü. Burası tamamen düğün salonu halinde kullanılmaya başlandı ve kısacası para vermeden girmeyeceğiniz bir yer haline dönüştü. Mahalle sakinleri buradan alınan paraların nereye gidildiğini de bilmediği için merak içerisindeler. Pandemi nedeniyle olsa da orası Fevzi Çakmak Spor Kulübüne devredildiğinden itibaren hiç bir ilerleme olmadı. Ortaya da şu konu çıkıyor ki para olsa ilerleme de olurdu diye düşünüyoruz.” dedi.

ÇOK ŞANSLI KULÜP

Oktay Fidan;

“Bu konuda Fevzi Çakmak Spor Kulübü böyle bir tesis onlara tahsis edildiyse çok şanslılar. Orada ki tesisde yaklaşık 5 yıldır düğün oluyor ve gelir alınıyor. Fevzi Çakmak Spor Kulübü amatör bir kulüp ve çok fazla giderleri oluyordur ve bu zamana kadar orada ki kaynakla götürmüş olabilirler. Mutlaka o derneği inceleyen kişiler vardır. Mahalle sakinlerinin bu konuyu muhtarıyla birlikte oturup konuşmaları gerekiyor.” dedi.

BU TESİSTE DÖNEN PARA FAZLA

A52TV Genel yayın yönetmeni Yunus Zor ise, “Üzüldüğüm konu şudur ki, orada bir tesis var. Bu tesis Fevzi Çakmak Mahallesini de Spor kulübünü de kalkındırabilecek bir tesistir.

Bugün düğün salonların da iyi bir sezon da hafta sonu hem gündüz hem de gece orası kiraya verebiliyor. Bunun yanı sıra değişik bir aktivite yapılmıyorsa sıkıntı var demektir ki bence yapılması gerekmektedir. Orada ki tesisden Mahalle sakinleri memnun değilse bunu takip etmek gerekiyor. Tesis denilince sadece düğün değil orada ki mahalle sakinleri aktivite yapılması lazım.”Diyerek değerlendirmelerde bulundu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-