Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE ÇOCUK PARKI TEHLİKE SAÇIYOR

ÜNYE’DE ÇOCUK PARKI TEHLİKE SAÇIYOR
06 Ocak 2021 - 23:12

Ünye Fevzi Çakmak Mahalle Sakinleri, mahallelerinde bulunan çocuk parkının tadilat edilmesini istiyor.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Fevzi Çakmak Mahalle Sakinleri, çocuk parkında güvenlik kamerasının olmadığını ve mahallelerine her türlü insanların geldiğini ifade ederek yetkililere seslendiler.

Fevzi Çakmak Muhtar Adayı Yaşar Yıldız yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“2016 yılından bu yana başladığım çalışmalar, 2019 yılında da devam ettim. Fevzi Çakmak Mahallesinde Fındıklı, Tepe Yolu, Arın başı, Balıkçı sokak ve Balık değirmeni tarafına fiber optik kablolar döşendi. Benim bütün çabam Fevzi Çakmak Mahallesini geliştirmek, koltukta oturan kişi benim kadar yapabiliyorsa yapsın, yapmıyorsa mühürü teslim etsin ben yapayım, maaşı da kendisi alsın. Parka gelince ise bu park hep betondu, üç tane çocuğumuzun demir kaydıraktan kayarken ayağı kırıldı. Ben parkta olan malzemeleri değiştirtirdim, üç kamyon toprak döktürdüm, parkın çevresine teller çevirttirdim, çocuklar oyun oynarken annesi yerde oturuyor, seçilen muhtar ise deri koltukta oturuyor. Takım elbise ile yapılacaksa bu iş yapılmasın.” dedi.

Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin talepleri şu şekilde;

“Parkta her türlü insan oturuyor, ben kendim kovalıyorum değişik amaçla oturan insanları. Bu mahalleye hizmet yok, tek başına olmaz ki birilerinin yardımcı olması lazım. Çocuk parkı olan yerde güvenlik açısından güvenlik kamerası olması gerekiyor”

“Birkaç akşamdır bazı vatandaşlar buraya sokak hayvanlarını tasmasıyla getirip çocukların oyun oynadığı parkı pisletip götürüyor. Buraya bir kamera takılmasını, yaşlıların ve diğer vatandaşların oturması için bir bank yapılması gerekiyor. Parkımızın güzel bir görüntüsü olsun. Yetkililerden bu konu da yardım istiyoruz.” İfade ettiler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-