Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Su Kanalı Tehlikesi

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Su Kanalı Tehlikesi
29 Nisan 2019 - 3:40

Fevzi Çakmak Mahallesi Devlet Sahil Yolu kenarında bulunan su kanalı insan hayatına tehlike arz ediyor.

Fevzi Çakmak Mahallesi Kefeli Cami ile Jandarma arasında, kaldırım olması gereken noktada bulunan içi yaklaşık 2 metre su dolu su kanalı 2,5 senedir hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yol kenarında durmaya devam ediyor.

Ayrıca 6-7 yaşlarında bir çocuğun oyun oynadığı sırada kanala düştüğü ve kanalın olduğu noktada esnaflık yapan Özkan Pursah tarafından kuyudan çıkarıldığı öğrenildi.

İçi su dolu kanala düşen küçük çocuğu kurtaran Mahalle Esnaflarından Özkan Pursah kameralarımıza yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu;

Mahalle Esnaflarından Özkan Pursah: “Yolun kenarında bulunan bu kanal yaklaşık 2,5 senedir bu şekilde durmaktadır. Dün 6-7 yaşlarında kız ve erkek 2 çocuk oyun oynarken erkek olan çocuk kanalın içine düştü. Bende araba yıkadığım sırada şans eseri çocuğun kanala düştüğünü gördüm ve çocuğu kanalın içinden çıkarttım. Eğer bu olayı görmesem çocuk kanalın içinde boğulacaktı. Bu kanal derin ve yol kenarında hiçbir koruma olmadan durmaktadır. Burası tehlike arz etmektedir ve yetkililerden en kısa sürede buraya bir çözüm getirmelerini rica ediyorum.” diye konuştu.

Bu kanalın insanlar için tehlike arz ettiğini ve en kısa sürede çözüm üretilmesi gerektiğini belirten Mahalle Sakinlerinden Yaşar Yıldız konuşmasında şunları ifade etti;

Mahalle Sakinlerinden Yaşar Yıldız: “ Yaklaşık 2,5 seneden beri bu alan bu şekilde durmaktadır. Bu kanala bir çocuğun düştüğünü öğrendik ve bu alanın bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. Karadeniz’in İncisi diyoruz, Yeşil Ünye diyoruz ancak bu alan Ünye’ye yakışmıyor. Yaya kaldırımının üstünde bulunan bu kanal yürüyüş yapan insanlar için tehlike arz ediyor. Bu suyun derinliği yaklaşık 2 metre ve hiçbir güvenlik önlemi yok. Göz göre göre insanlara gelin burada ölün diyorlar. Biz en yakın zamanda başvuruda bulunup buraya çözüm getirmeye çalışacağız. İnsanlarımızı bu tehlikeden kurtarmak için elimizden geleni yapacağız. İnsanlar bu alanı geceleri göremiyorlar ve bu kanala araç da düştü. Yetkililerin bu kanala bir an önce tedbir alması gerekmektedir.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-