Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FETÖ davasından kazandığı Tazminat parasıyla simit dağıttı..

FETÖ davasından kazandığı Tazminat parasıyla simit dağıttı..
03 Kasım 2019 - 0:57

Gazeteci Osman Şahin FETÖ suçlamasıyla kazandığı 400 lira tazminatla halka ücretsiz simit dağıttı.. Ordu’da yayınını sürdürmekte olan YÖN gazetesi ve www.yongazetesi.com internet haber sitesi sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü ve aynı zamanda Yerel Basın birliği (YBB) Ordu şube başkanı olan gazeteci Osman Şahin, 4 Ağustos 2016 tarihinde FETÖ’cü diye göz altına alınarak 4 gün 4 gece nezarette yattıktan sonra adliyeye dahi çıkarılmadan serbest bırakılmış ve üç yıl boyunca verdiği hukuk mücadelesi sonunda aklanarak suçsuzluğu ortaya çıktı.Suçlamayla ilgili tüm soruşturmaların bitiminden sonra aldığı tazminatla halka ücretsiz simit dağıtma vaadi adayan Osman Şahin bu sözünü yerine getirdi.

Ordu C. Savcılığının olaya takipsizlik kararı vererek, hazine aleyhine 20 bin liralık manevi tazminat davası açan Osman Şahin, mahkeme tarafından kendisine 400 lira ödenmesine karar verildi.

400 Lira Tazminatı alan Osman Şahin, bu parayı asla cebime sokmam diyerek 400 lira karşılığında 500 tane simit alarak verdiği sözünü yerine getirdi ve ücretsiz olarak halka simit dağıttı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-