Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FATSA’YA YENİ MESİRE ALANI

FATSA’YA YENİ MESİRE ALANI
06 Şubat 2021 - 1:27

ÇERKEZLER TEPESİ’NDE 99 DÖNÜMLÜK MESİRE ALANI İÇİN İMZALAR ATILDI. ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN.


Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çerkezler Tepesinde bulunan 99 dönümlük arazinin 29 yıllığına Fatsa Belediyesine tahsisi için Fatsa Orman İşletme Şefimiz Sevil Şen ile imza törenini gerçekleştirildi.


Fatsa belediye Başkanı Ibrahim Etem Kibar,’Uzun uğraşlar sonucu 39 dönümlük mesire alanı olarak tahsis edilmiş olan alanı Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsisli 60 dönümlük arazi ile birleştirerek 99 dönüme çıkarmayı başardık.


FATSA’NIN DEĞERİNE DEĞER KATACAK, FATSA TURİZMİNİ ŞEKİLLENDİRECEK PROJEMİZDE VUSLAT ZAMANI.


Bugün imzalanan “Saha Teslim Tutanağı” ile şehrimizde, tüm Karadeniz’e örnek olacak bir projenin de startını vermiş olduk. Mesire alanı içerisinde planlanan ve Karadeniz’de ilk ve tek olacak “Fındık Kulesi”nin yanı sıra gezinti alanları, seyir terasları, piknik alanları, kafeteryalar ve konaklama alanları ve sosyal donatılar ile keyifli zaman geçirilecek bir merkez tesis edeceğiz.


Biz, dün yaptıklarımızla değil, gelecek vizyoner hedeflerimize ilerleyen ve o hedefleri kendimize vuslat edinen bir anlayışa sahibiz.
A tipi mesire alanı statüsüne sahip “Çerkezler Tepesi” Fatsa Turizmine can suyu olacak çok önemli bir projedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile yapacak olduğumuz 100 dönümlük “Millet Bahçesi” ile birlikte şehrimizin vizyonuna vizyon katacak, Fatsa’mızı Karadeniz’de marka bir şehir yapacağız.
Tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun”DEDİ

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-