Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FATSA’DA PEPİNO YETİŞTİRİLDİ

FATSA’DA PEPİNO YETİŞTİRİLDİ
28 Kasım 2020 - 1:00

Anavatanı Güney Amerika Ülkelerinden peru olan pepino, Fatsa Ziraat Odası Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezinde yetiştirildi.


Ziraaat Odasından ürün ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde; “Pepinonun kanser hücrelerinin yok olmasında büyük etki sağladığı ve kolesterolü düşürdüğü belirtiliyor.

Hücre yenileyici ve kemik gelişimine fayda sağlayan C vitamini deposu olma özelliğiyle idrar yolları,solunum yolları enfeksiyonlarında vücut direncini artırıyor. İçerdiği kalsiyum oranıyla ağrıların giderilmesinde önemli bir etkiye sahip. Anemi hastalarının tüketmesinin önerildiği pepino, böbrek kumunda bir hayli etkili, uyku düzenini dengeleyerek, meyvenin faydalı olduğu rahatsızlıklar ise şöyle, Şeker hastalıkları, Kemik erimesi, Dalak yetmezliği, Bağırsak kanseri, Gen hastalıkları, Mide rahatsızlığı, Kansızlık hastalığı, Hemofili hastalığı, Kilo problemine iyi gelen meyveyi Karadeniz’in iklim şartlarında normal bir serada yetişebilecek olduğunu Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezimizde üreticilerimiz için deneyerek iyi sonuçlar almış bulunmaktayız.

Fidan temini ve pepino yetiştiriciliği hakkında Fatsa Ziraat Odası Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezimizden bilgi alabilirsiniz”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-