Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Fatsa’da, Medya Güç Birliği Yaptı

Fatsa’da, Medya Güç Birliği Yaptı
02 Aralık 2019 - 15:54

Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi kapsamında Fatsa’da bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Fatsa Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantıya Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı İsa Yüksel, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, TİMEF Başkanı Şakir Gürel, Avrupa Fetihce Proje Derneği Başkanı, aynı zamanda Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Yurtdışı Proje Danışmanı Fetih Feytullah Coşkunsu, Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci, Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan, Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilcisi Musa Kıranlı, Türk Hava Kurumu Fatsa Şube Başkanı İsmet Burgu, Proje Hukuk Danışmanı Av. Fadile Uyan, basın mensupları ile üniversite öğrencileri katıldı.

Son  Bilgilendirme Toplantısı Fatsa’da!

Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi Koordinatörü-TİMEF Başkanı Şakir Gürel proje hakkında katılanlara bilgi verdi. Gürel, “projemiz Ocak ayında başladı ve yılsonu itibariyle sona erecek. Bu kapsamda daha önce Ünye ve Altınordu’da yaptığımız bilgilendirme toplantısının sonuncusunu Fatsa’da gerçekleştirdik” dedi.

“Bu Toplantıda Büyük Kazanımlar Elde Edeceğiz”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar “ Ünye Fatsa Ordu adı altında daha önce ben katıldığım hiçbir platoformda bir güç birliği sözcüğünü duymamıştım. Basınımızın böyle bir güç birliği adı altında gerçekleştirmiş olduğu toplantıdan çok büyük kazanımlar elde edeceğimizi düşünüyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Merkezine İnsanımızı Alan Kim Varsa Teşekkür Ettik”

Halkın bilgi edinmesine katkı sunan basın kuruluşlarının izlediği yayın politikalarının vatandaş odaklı olması gerektiğinin altını çizen Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı yaptığı konuşmada “vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmesi önemli. Bilginin de tarafsız olması önemli. Bilginin ne kadar önemli olduğu ekseni etrafında yapılan habercilik de önemli. Onun için hep tartışılan ‘algı yönetimi’ dediğimiz hadisenin medyadaki tartışmaların da bir yerde gerçek gündemine oturması gerekiyor. Medya alanında özellikle yerelde uygulanan bu proje çok önemli ve değerli. Bu projeyi Ordu’muza ve medyaya kazandıranlara teşekkür ediyoruz. Bizim hep üzerinde durduğumuz, merkezine insanımızı alan kim varsa hep teşekkür ettiğimiz gibi bu proje için ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Proje ortakları Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun ve Ordu İnternet Yayıncıları Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci de yaptıkları konuşmalarında, proje ve çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptılar.

Programa konuşmacı olarak katılan Proje Hukuk Uzmanı Av. Fadile Uyan, Fatsa’da kurulacak gazeteciler derneği tüzüğünün son şekli hakkın bilgilendirme yaptı. Av. Fadile Uyan konuşmasında, “Proje sahip ve ortakları, Fatsalılar ve Fatsalı gazeteciler ile birlikte üzerinde çalışma yaptığımız Fatsa Gazeteciler Derneği Tüzüğü son aşamaya geldi. Haftalar içerisinde dernek kurulmuş olacak. Fatsa ve Fatsalı gazeteciler için şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Türkiye Avrupa’dan, Avrupa da Türkiye’den Kopacak Bir Devlet Değil”

Yurtdışı Proje Danışmanı Fetih Feytullah Coşkunsu ise AB-Türkiye ilişkileri hakkında bilgiler verirken, “Türkiye Avrupa’dan, Avrupa da Türkiye’den kopacak bir devlet değil. Böyle bir ihtimal dahi söz konusu değil. Arada zaman zaman siyasi sürtüşmeler gerçekleşebilir ama bunlar belirli rüzgarlardır. Kimi sağdan sola, kimi soldan sağa kayar. Yalnız bu süreç içerisinde bilmeniz gereken şey, gelecek yıllar içerisinde Avrupa ile Türkiye’nin ilişkileri her daim devam edeceğidir. Bunu Avrupa’da doğmuş, büyümüş ve yaşayan bir arkadaşınız olarak söylüyorum” dedi.

“Fatsa’da Gazeteciler Derneği Kuruluyor”

Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi’nin amaçları arasında Fatsa’da bir medya derneği kurulmasının da yer aldığını ifade eden Proje Koordinatörü-TİMEF Başkanı Şakir Gürel, “Ünye’de medya sektöründe 4 dernek var. Altınordu ilçesinde de 4 dernek faaliyet gösteriyor. Ancak Fatsa’da medya sektöründe hiç dernek yok. Bu nedenle bu proje kapsamında Fatsa’da bir gazeteciler derneği kurulması çalışmaları başlatıldı ve son aşamaya gelindi. Bu derneğin amacı ise medya sektörünün sorunlarını tespit etmek, çözüm yolları üretmek ya da bir hizmet üretmek olacaktır. Aynı zamanda Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi kapsamında bir de federasyon kurulması yer alıyor ve bu konuda da son aşamaya gelindi” diye konuştu.

Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Fatsa Bilgilendirme Toplantısı, soru ve cevap bölümünün ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-