Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FATSA VE ÜNYE ,ALTINORDU’NUN GERİSİNDE TUTULMAMALI

FATSA VE ÜNYE ,ALTINORDU’NUN GERİSİNDE TUTULMAMALI
19 Ocak 2021 - 0:28

A52 TV ekranlarında yayınlanan Net Bakış programına konuk olan İYİ Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Çivici, Ünye ve Fatsa’nın geri planda tutulduğunu belirterek , birlikte hareket etmenin önemine değindi.

İYİ Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici’nin açıklamaları şöyle;

ÜNYE VE FATSA BİRLİKTE HAREKET ETMELİ

Bir dönem Fatsa ve Ünye arasında çok fazla ayrıştırma oldu. Ben bu ayrıştırmayı doğru bulmuyorum, iki kan bağı olan bu ilçenin birlikte ilerlemesi herkes açısından daha iyi olur.

Fatsa’nın geçtiğimiz 15-16 yılda çok büyük alt yapı sorunları var. AK Partisinden bir Belediye Başkanımız 3 dönem yönetti Fatsa’yı ama alt yapı ile hiç ilgilenmediler. Doğalgaz Fatsa’ya geldiğinde alt yapı tamamen çöktü. Belediye şimdi bu sorunla uğraşıyor.

AK PARTİLİ BAŞKANLARA DAVA AÇILMALI

Bizde diyoruz ki siz bu memleketi 17-18 senedir idare ediyorsunuz. Şimdi ki sorunlar eskiden kalan sorunlar. Bende diyorum ki bu sorun Cumhuriyet Halk Partisinden veya diğer partilerden kalmadı. Bu sorun sizin partinizden kaldı, o zaman bu arkadaşlarınıza göreve ihmalden dava açın ve gerekli makamlara bildirmeleri lazım.

İyi yaptıkları görevlerde var ama Fatsa için yeterli değil.

OSB FATSA’DA DA SORUN

Fatsa’nın arkasında 5 ilçe olan büyük bir havza, orada ki insanların genel sorunları ile de Fatsa uğraşıyor. Fatsa’da bir diğer büyük sorun ise işsizlik, OSB bu soruna şöyle bir çözüm bulamadı, paralar yatmadığı için kamulaştıran araziler satın alınamadı. Fabrika kurmak için çok fazla gelen girişimci var ancak bu yatırımcılara yer sunamıyoruz.

GELİRLER BÜYÜKŞEHİRE GİTTİ.

Bizim neredeyse tüm gelir getiren işlerimiz Büyükşehir’e bağlandı. Bunlar Büyükşehir’e bedelsiz verildi ve Fatsa’nın kendi gelir kaynağı devam ettirilecek bir gelir kaynağı verilmedi. Bu son dönemde biraz aşılmaya çalışılıyor. Ünye ve Fatsa’nın arkasında en az Ordu kadar havzalar var. Fatsa ve Ünye’ye biraz fazla yetki verilerek arkasında kalan ilçelere hizmet yapılmalıdır.

ORDU TİCARET ODASI BAŞKANI ŞAHİN TALİHSİZ AÇIKLAMADA BULUNMUŞ

Servet Beyin liman açıklaması Oda Başkanı olarak çok talihsiz bir olay olmuş. Ticaret Odası Başkanı bir limanı nasıl kendi İlinde istemez.

Geçen sene bu Ünye konteynır liman projesi onaylandığında Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in açıklaması olmuştu. Fatsa’da ki limanı kapatıyorum gibi bizim açımızdan bir tepki olmuştu.

FATSA VE ÜNYE ,ALTINORDU’NUN GERİSİNDE TUTULMAMALI

Şöyle bir gerçek var ki Ordu bir bütün ama öncü ilçeleri var. Altınordu Büyükşehir’in olduğu yerde her türlü hizmetten çok rahat faydalanıyor. Burada kendine yetemeyen ve elinde ki imkanları alınan 2 ilçe var. Ordu için yatırım planları yapılırken Fatsa, Ünye’yi ve arka planda ki ilçeleri de göz önünde bulundurularak çok daha yakın plana almaları ve gerekmektedir.

PROJELER ACİL BİTMELİ

Biz Fatsa’da özellikle Organize Sanayi Bölgesinde ki sorunu çözülmesini çok fazla bekliyoruz. Bu pandemi bittiğinde üniversite okumuş pırıl pırıl gençlerimiz var ve evde oturuyorlar. İnsanlara iş sağlarsa kimse kimseye yardım etmek mecburiyetinde kalmaz. Bence Ünye’nin ve Fatsa’nın da Organize Sanayi Bölgesi projesinin acil olarak bitirilmesi lazım. Tamam yapılan projeler yine yapılsın ancak bu kadar uzun sürede ve yüksek maliyetli bir projeye gerek yok”dedi.

PROGRAMIN TAMININ AŞAĞIDAKİ VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-