Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FATSA FABRİKALARA DOYMUYOR

FATSA FABRİKALARA DOYMUYOR
15 Ekim 2020 - 20:49

Mevcut organize sanayi bölgesi olan ve yeni bir organize sanayi için alan genişletmeyi de hedefleyen Fatsa’da yatırımlar durmuyor. Ünye organize sanayi bölgesi için kağıt üzerinde adımlar atılırken, Fatsa şimdi de Yemenli işadamlarına kapısını açıyor.
Fatsa belediye başkanı İbrahim Ethem Kibar, Fatsa halkına “Müjdeler Olsun” başlığı ile sosyal medyadan yeni bir yatırım projesini duyurdu. İstihdam noktasında Fatsa organize sanyisi hızla grafikleri yukarı çıkarırken, siyasi güçte bunu halkla paylaşıyor. Ünye organize sanayii bölgesinde adımlar kağıt üzerinde atılırken, bir yandan Ordu Organize Sanayi Bölgesine yeni bir alan kazandırılıyor, bir yandan da Fatsa Organize Sanayi Bölgesine güç kazandırılıyor. Fatsa belediye başkanı İbrahim Ethem Kibar, sosyal medya hesabından Fatsalılara mujde verirken su paylaşımda bulundu;
“YATIRIMLARIN CAZİBE MERKEZİ OLAN FATSA’YA ORTADOĞU’NUN 5. BÜYÜK ÇAY FABRİKASI KURULMASI PLANLANIYOR.
Ortadoğu’nun en büyük çay üreticisi olan Yemenli iş insanları Ürdün, Suudi Arabistan, Yemen ve Mısır’dan sonra 5. en büyük çay fabrikasını Fatsa ilçemizde kurmak için fizibilite çalışmalarını yaptı.
Bugün, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki DKC Grup Gıda Sanayi A.Ş ile Belfor Tekstil’i birlikte gezerek Fatsa’yı yatırım için cazip ve güzel bir yer olarak gören Yemenli iş insanlarının açacakları Çay Fabrikası, hem bölgemiz insanının iş gücünü karşılayacak hem de önemli bir istihdam kapısı olacak. Bölgemizin ekonomik anlamda lokomotifi olacak yatırımın ilçemize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-