Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FAİZLER DÜŞECEK Mİ?

FAİZLER DÜŞECEK Mİ?
15 Ocak 2020 - 23:24

Şen Kuyumculuk İşletmecisi Turan Şen, döviz ve altın piyasalarındaki son durumunu değerlendirdi.

Dövizin 2020 yılına yükselişle başladığını belirten Şen Kuyumculuk İşletmecisi Turan Şen şu şekilde konuştu;

 “Altın piyasasında yeni yıla yükselişle başladık. Oda Amerika’nın gerginliğinden kaynaklandı. Tabi şu anda bu gerginlik biraz yumuşadığı için altın konusunda biraz düşmeler gördük. Buda altın fiyatını biraz geri çekti. Son 4.5 senenin en yüksek seviyesine çıkmıştı.

Ons bazında fiyatlarda baya bir yumuşama tespit ediyoruz. İleriye doğru baktığımız zaman fiyatı Amerika’yla İran ilişkileri ve Çin belirleyecek gibi gözüküyor. Amerika’yla İran arasındaki gerginlik devam ettiği sürece ons da yükselmeler bekliyoruz. Ama yumuşama olduğu zaman herhangi bir anlaşma olursa ons da biraz düşme olur.

Ekonomik yönden ise ben 2020 yılının faizlerinin düşeceğini tahmin ediyorum. Hükümetimiz düşürmeye çalışıyor. Faizler düşerse bence biraz piyasada hareketlenme olur ve böylelikle 2020 yılının daha iyi geçeceğine inanıyorum. Yani dışarıdaki etkenler bizim piyasamızdaki vatandaşları tedirgin ediyor. Halkımızın yatırım amaçlı altınlara talebi var ama tabi gerginlik devam etmezse normal şekilde devam edilir.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-