Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

EVİN ÖNÜNÜ TEMİZLEMEDEN EVİN İÇİNİ TEMİZLEYEMEZSİN!

EVİN ÖNÜNÜ TEMİZLEMEDEN EVİN İÇİNİ TEMİZLEYEMEZSİN!
05 Mart 2020 - 19:14

Memursen ve ona bağlı Eğitim Birsen, Sağlıksen, Bembirsen, Bayındır Memursen, Kültür Memursen, Emekli Memursen, Ulaştırma Memursen, Birlik Habersen, Büro Memursen, Diyanetsen, Toçbirsen idlib’de yaşananlarla ilgili basın açıklamasında bulundu.

Düzenlenen basın açıklaması şu şekilde oldu;

EVİN ÖNÜNÜ TEMİZLEMEDEN EVİN İÇİNİ TEMİZLEYEMEZSİN!

Bu açıklamayı Ünye’nin en büyük sivil kuruluşu olan Memursen ve ona bağlı Eğitim Birsen, Sağlıksen, Bembirsen, Bayındır Memursen, Kültür Memursen, Emekli Memursen, Ulaştırma Memursen, Birlik Habersen, Büro Memursen, Diyanetsen, Toçbirsen olmak üzere 11 adet sivil toplum kuruluşunun adına yapıyoruz.

İdlib’de rejim unsurlarının düzenlediği saldırıda şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet yaralı olan askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Bu açıklamayı yasımız var demek için yapmıyoruz. Bilakis zulme karşı direnen, mazlumun hakkı için canından geçmeyi ahdetmiş bir şuuru hiçbir gücün yok edemeyeceğini haykırmak için yapıyoruz. Türkiye güçlü bir ülkedir. Geldiğimiz bu aşamada, Türkiye’nin kabul etmediği hiçbir çözüm ve uygulama yaşama şansı bulamayacaktır.

Türkiye’nin kararlılığı ve dik duruşu neticesinde Bahar Kalkanı Harekatı başlatılmıştır. Milli güvenliğimizi, hak ve hukukumuzu ve masum insanların can güvenliğini korumak için teröre karşı sürdürdüğümüz mücadelemiz sonuç alınıncaya kadar devam edecektir.

Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarının, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmemiştir. Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor.İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez.

Türk Devleti ve ordusunun bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatlarıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. Bahar Kalkanı Harekatıyla da bu bedeli ödemeye başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki biz her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzu bahis vatan olunca tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafa bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütleri olarak bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-