Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

”EVDE KALARAK KORONA’NIN HIZINI KESTİK”

”EVDE KALARAK KORONA’NIN HIZINI KESTİK”
25 Mart 2020 - 0:54

Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi doktorlarından Klinik Biyokimya Uzmanı Dr.Ali Coşkun, herkesin korkulu rüyası olan koronavirüs ile mücadelede evde kalmanın önemine degindi.

Dr.Ali Coşkum koronavirüs hakkında şu açıklamayı yaptı;

CORONA : Ülkemizdeki ilk 12 gündeki vaka sayısı artışları : Evde kalmaya devam ederek başlangıçtaki o sert yükselişleri durdurabildik. Grafiğin bundan sonraki izleyeceği yol, evde kalmamıza bağlı. Ünye ve Ülke olarak evde kalırsak sert yükselişler olmayacak ve inşaallah vaka sayımız makul bir düzeyde artacak ki o zaman da biz bu CORONAYI yeneriz güzel insanlar. Ama evde kalırsanız. Bak çok kritik bir yerdeyiz. Herşey size bağlı. Evde kal Ünye !

Grafiğe dikkat edin : 7. gündeki 168 artış 8. günde birden 311 artışla rekor kırmış.8 ve 12. günler arası yaklaşık aynı düzeylerde artmış. Bu virüs toplumda test yapılan şüpheli popülasyonda en fazla yaklaşık % 10 pozitif oluyor. yani % 90 kişiyi enfekte edemiyor. Bu da virüsün zayıf tarafı. Yani 100 kişiden şüphelenilir ise bunların ancak 10’unda pozitif çıkıyor. Bu bize avantaj sağlıyor. Ama evden çıkmazsak bu bilgi değerli.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-