Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ESKİ TOPRAKTAN İBRETLİK YAŞAM DERSLERİ

ESKİ TOPRAKTAN İBRETLİK YAŞAM DERSLERİ
07 Ocak 2021 - 23:37

Çoğu zaman “nerde o eski zamanlar” dediğimizde yeni kuşakların anlamayacağı, ancak eski topraklardan duyabileceğimiz ve günümüzü anlatan güzel bir söyleşi.

Haber ekibimiz ile güzel bir söyleşi yapan Leyla Kırca Reisoğlu, bir önceki kuşağın yetiştirdiği çocuklarla, şimdiki kuşağın yetiştirdiği çocukları karşılaştırırken yılların tecrübesi ile bizlere nasihat veriyor.

Özellikle pandemi döneminde çocukların çektiği sıkıntıları vurgulayan Reisoğlu, sözlerinde şunları ifade etti;

“Kısıtlamalarda çocuklarımız bunalımdalar ve kitaplarını okumadan çöpe atıyorlar. Çocuklarımızın kimisinin evinde internet yok o yüzden doğru düzgün ders de göremiyorlar. Çocuklarımız ders yapmak istese bile anneleri tarafından ilgilenilmiyor ve bir tarafa atılıyor. Ben Mehmet Akif okulunda iki sene temizlikçi olarak çalıştım. Orada ki çocuklara sorduğumda annelerinin sabah uyanamadığını ve bu yüzden kahvaltı yapamadıklarını bahsediyorlardı. Eskiden çocuklar için beslenme saati oluyordu. Çocuklarımızın süt gibi yararlı içecek içmeleri gerekiyor, ama şimdi ise kola gibi zararlı içecekleri daha çok tüketiyorlar. Son yıllarda yetişen çocukların durumları çok vahim. Çocukların oynayacakları mahalle arasında yer de yok. Ben çocuklar ders çalışacağı zaman televizyonu bilerek bozar onlarla birlikte ders çalışırdım. Şimdi ise dershaneye gönderiyorlar, çocuklar oralarda da bulanıma giriyorlar. ”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-