Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ERENYURT’TA SUSUZLUK, VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ!

ERENYURT’TA SUSUZLUK, VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ!
07 Eylül 2020 - 14:08

Fındık ayında su sorununa vatandaşlardan tepki geldi.

Ünye’nin Erenyurt Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle, vatandaşlar gazetemiz ihbar hattına ulaşarak yetkililere seslendiler.

Mahallele sakinleri, suyun en çok ihtiyaç duyulduğu fındık toplama ayında bütün mahalle olarak mağdur olduklarını belirtti.

Mahallelerine belirli süre zarfında su tankerleri geldiğini ifade eden vatandaşlar, su deposu olanların doplarını doldurduğunu fakat su deposu olmayanların yine zor durumda kaldığını söylediler.

Gazetemiz whatsapp ihbar hattına ulaşarak konu hakkında açıklama yapan Erenyurt mahalle sakinleri şöyle konuştular;

“Yaklaşık 6-7 gündür suyumuz akmıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Belediyesi  ve Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi(OSKİ)’ne başvurduk ancak bir gelişme olmadı. Erenyurt genelinde hiç su yok. Su tankerleri geliyor ancak kişiye özel su  depoları  doluyor. Bizim gibi deposu olmayan evlere su gelmiyor. 

OSKİ 2 sene önce Erenyurt’a bir depo yapmış. Sitelerine o deponun  görsellerini koyuyorlar. O deponun bize hiçbir yararı yok.  Bu konuda Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Belediyesi  ve Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi(OSKİ)’nin gereğini yapmalarını rica ediyoruz.” Dediler.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-