Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

EREN KİMİN İSTİFASINI İSTEDİ?

EREN KİMİN İSTİFASINI İSTEDİ?
11 Eylül 2019 - 2:06

Ünye 1957 Spor As Başkanı ve İdari Menejeri Sedat Eren’in geçtiğimiz günlerde kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım ile istifasını açıklamıştı.

Konu hakkında gazetemize özel açıklama yapan Sedat Eren istifasının nedenlerini anlattı.

Eren sözlerinde şunları kaydetti;

YÖNETİME İNANMADIĞIM İÇİN İSTİFA ETTİM

“Yönetimdeki birkaç arkadaşın samimiyetine inanmadığım için istifa ettim. Bizimde moralimizi bozukluklarını düşündüm. Bir şeylerin yolunda gitmediğini, kendilerinin başka planlarını olduğunu hissederek orada maddi ve manevi yalnız kaldım.

Biz göreve başlarken ki ekonomik boyut ile başladıktan sonraki ekonomik boyut arasında bir fark oldu. Ama hedeften şaşmadık. Milyonlarımız da olsa kuracağımız takım bu olacaktı. Çok iyi bir takım kurduk ve bunu Afyon kampında da ispat ettik. 6-7 milyon bütçeli takımlarla mücadele ettik. Tabiri caizse top göstermedik. Bizim için şampiyonluk %90 gibi bir şeydi. Bizim fikstür avantajımız da vardı, ilk 7 hafta 21 puan almamız sürpriz olmazdı.

İSTANBUL SEÇİMLERİ BİZEDE ZARAR VERDİ

Biz yönetimi devir alırken, İstanbul’da birkaç tane siyasetçi ağabeyimizle istişare yaparak aldık. Bu abilerle İstanbul seçimlerinden önce görüştüğümüz için ikinci seçimde AK Parti’nin kazanacağını düşündük. İstanbul seçimlerinin kaybedilmesi bizim 1,5 Milyon liralık bir sponsordan etti. Biz İstanbul seçimlerini kaybedince bu paradan yoksun kaldık, bu para yalan oldu.

YÖNETİMDE YALNIZ KALDIM

Ayriyeten bana başka destek olanlar oldu. Hatta sezon başlayınca daha güzel şeyler olacaktı. Fakat İstanbul seçimlerinin böyle sonuçlanması ve Hamza Alp’in seçimden önce heyecana kapılıp verdiği “Kimseden para istemeyeceğiz, kimseden destek istemeyeceğiz” gibi demeçler vardı. İstanbul kanadına bu yük yıkıldığı için ben lafımın altında kalmamak adına kendim 200 bin lira kadar para harcadım. Ama bunları yaparken yalnızdım. Yönetimden herhangi birinden 100 tl dahi destek görmedim. Sadece altyapıdan sorumlu yönetici arkadaşımız vardı, onun epey destekleri oldu. Hem sponsor buldu, hem kendi işini gücünü bırakarak bize mesaisine harcadı, hem de maddi destek verdi.

HAMZA ALP İYİ NİYETLİ AMA ….

Hamza Alp’in de iyi niyetine şüphe yok. Kendisi de bu işin peşinde koşturuyor ama işler umduğu gibi olmadı.

GİZLİ BİR EL BİZE DUVAR ÖRDÜ

Ünye siyasetinden ve iş adamlarından Ünyespor’a gizli bir duvar örüldü. Demeçlerde “Ünyespor bizim” deyip, maddi yardıma geldiği zaman herkes kendini geri çekti. Bunların başında Durak Fındık geliyor. Durak Fındık’ın Ünyespor’a şu ana kadar yapmış olduğu destek 5000 TL. Tabii şöyle de bir durum var, biz gerçekten kimseye gidip para dilenmedik.

İHANETE UĞRADIM

105 bin TL’lik bir ödeme ile bu oyuncu kitlesini elimizde tutabilirdik, benim bunu ödeyecek gücüm var, fakat başta söylediğim gibi yönetimdeki bir arkadaşın bundan 1 ay önce İmdat hocayla ” Hocam biz patlayacağız, bu takım patlayacak, sen hazır ol, seni çağıracağız, sen takımı topla” demesiyle bu duruma geldik.

Zaten bahsettiğim o arkadaş bizim yönetimde olup Ünye’ye cephe alan kulis ekibi ile ortak hareket eden bir kişi. Ben 2 aydır bu kişiden rahatsızlığımı dile getiriyordum.

İKİ KERE İSTİFA ETTİM

Hamza Alp’e “Abi sen kalabilirsin, fakat sen ve o kişi yönetimi bırakırsanız ben peşinatları 15 dakika sonra yatıracağım” dedim. Hamza Alp iyi bir insan ama yanlış tarafta durdu. Benim Ünye’de olmamam da bunda etkili oldu. Daha önce 2 defa daha istifa girişimim oldu ama oyuncu kitlesine kıyamadığım için istifamı gerçekleştirmemiş tim.

YÖNETİM BOŞ ÇIKTI

Bizim yönetim 60 kişi ile fotoğraf çekindi. Bunların hepsi iş adamı, her biri 5000 TL verse arkada 300 Bin TL para olması lazım. Ben bu iş adamlarının forma alıp poz verip para vermeyeceklerini sanmıyorum. Fakat Bu kulübün topladığı para 47 bin lira.

Ünye’nin bazı söz sahibi siyasi isimlerinin Ünye’deki ve İstanbul’daki işadamlarını arayıp “Siz bunlara yardımcı olmayın” dediğini biliyorum. Ben bu takımı 400 bin TL’ye kurdum. Gerçekten iddialı bir takım kurulmuştuk, şampiyon olmak için büyük avantajımız vardı. Çok keyifli bir sezon geçirecektik. İnşallah bundan sonra aynı takımı muhafaza etmeye çalışırlar.

BEN OLMASAM İŞLERİ ZORDU

Yönetimin bir şey yapıp yapmayacağını test etmek için bazı sözler almıştım. Mesela ben kampa gitmeseydim Ünyespor orada rehin kalabilirdi. Otel ödemesi için para bulamayacakları hissettiğim ve paraları olsa da edemeyeceklerini bildiğim için kampa kampa gittim ve 5 gün kaldım. Fazla iş yaptığım bu dönemde Ben takım için işi gücü bırakarak kampa katıldım. Orada çeşitli sıkıntılar vardı yani masörün oyuncu sakatlandığında ayağına süreceği buz yoktu, krem yoktu, sargı bezi yoktu. Her şeyi organize etmek için oraya gittim, takım sahipsiz bırakmadım. Yönetimin ödemeyeceğini bildiğim için otelin parasını da ödedim. Takımı oradan uğurladım ve sonra da istifa ettim. Benimle beraber yola giren bazı arkadaşlarım da yönetimden istifa etmek istedi ama ben engel oldum.

HOCAYA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Hocanın istifa etmesinin asıl sebebi de oyunculara yapılan ödemelerin gerçekleşmemesi ve böylelikle kendisinin de kulübe karşı inancını kaybetmesi. Çok değerli bir hocamız vardı.

Ünyespor camiası bence böyle bir dönemi haketmiyor. Ünyespor’un daha iyi yerlerde olması gerekiyor. Ben Hamza Alp’in en ufak bir kusurunu görmedim. Sadece yönetim olarak biraz zayıf kaldı o kadar “dedi

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-