Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Erdoğan müjdeyi verdi!

Erdoğan müjdeyi verdi!
13 Aralık 2020 - 20:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara verdiği müjde detayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Kabine toplantısı sonrası açıklayacağı müjdenin detayları belli oldu. Erdoğan, Kira yardımı, Doğalgaz ve Elektrik faturası yardımı müjdesini verecek. Şu an için esnaflara olarak duyurulacak müjde sonrası vatandaşlara da büyük bir müjdenin verileceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan büyük müjde! Erdoğan, kiralarda düzenlemeye yapacağız açıklaması sonrası Kabine Toplantısı sonrası açıklanacağı duyurmuştu. Yarın yapılacak Kabine toplantısında yine ilan365.net tüm görüşme detaylarına ulaştı. İşte Erdoğan’ın vereceği Kira yardımı müjdesi, Doğal gaz ve elektrik faturası yardımı ayrıntıları. Bu düzenlemeyle herkese destek verilmesi planlanıyor.

Erdoğan’ın vereceği müjdenin detaylarına ulaştık!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği desteği ayrıntılarına ulaştık. “Kiralarda vesaire düzenleme gidiyoruz” açıklamasıyla kısa sürede vatandaşları heyacanlandıran Erdoğan, ilk olarak Esnaflarla başlayacak hemen sonra maddi durumu olmayanlarla devam edecek müjdenin detayları sizlerle.

Kabine Pazartesi toplanıyor!

14 Aralık pazartesi günü Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı, Sağlık Bakanı, Milli Eğitim bakanlığı ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı hazır olacağı Kabine toplantısı gerçekleşecek. Kabine toplantısı ardından Erdoğan açıklamalarda bulunacak. İşte Erdoğan’ın açıklayacağı tüm destekler.

Kira ve Fatura desteği geliyor!

Dükkanlarını geç açıp erken kapatan, müşteri kabul edemeyen ve az sayıda kabul eden tüm esnaflara yüzde 50 kira indirimi geliyor. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde tüm esnaflara yüzde 50 kira yardımı ve elektrik doğalgaz ve su fatura yardımı geliyor. Bazı esnafların şiftah yapmadan kapadığı dükkanlarda bir nebze nefes alınacak.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank Faizsiz kredi verecek!

Erdoğan’dan Sosyal Hayati Destek Paketi Berat Albayrak döneminde yapılmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığıyla yapılan görüşmelerde esnafa bu sefer Faizsiz kredi verilecek. 6 ay ödemesiz Faizsiz kredi müjdesini yarın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. 10 Bin TL Faizsiz kredi 6 ay sonra yine 10 bin TL ödenecek ve kamu bankaları hiç bir faiz geliri sağlayamayacak.

Elektrik, Doğalgaz ve Su Faturaları hibe olabilir!

Esnafın kira yardımı sonrası en çok beklediği destek de fatura yardımıyla olacak. Şu saate kadar aldığımız bilgiye göre Faturalar hibe edilecek. Esnaf fatura için herhangi bir ödeme yapmayacak. Ancak yine de bir kısmı şekilde yarın Erdoğan açıklamalarda bulunabilir.

Kamu Kiracılarından hiç bir kira bedeli alınmayacak!

Özel mülk sahipleri kiraların yarısı devlet tarafından alınırken, kamu kiracılarından hiç bir kira bedeli alınmayacağı gelen bilgiler arasında.

Esnaf tamam ya vatandaşlar..

Kabine toplantısında hemen hemen tüm bilgileri şimdiden aldık. Esnaf için nefes olabilecek destekler gelirken, vatandaşlar için 1000 TL yardım artırılması ve herkese verilmesi, kira yardımı ve faizsiz kredi üzerinde çalışıyor. Erdoğan şimdi mi sonrası mı duyurulur bilinmez, esnaf nefes aldıkdan sonra 2 hafta Sokağa Çıkma Yasağı gelecek.

2 hafta Sokağa Çıkma Yasağı geliyor!

Aralık ayında 2 Hafta Sokağa Çıkma Yasağıyla tamamen Pandemi bitmesi öngörülüyor. Almanya’nın bugün 1 ay Sokağa Çıkma Yasağı kısıtlaması sonrası 10 Ocak’a kadar Sokağa Çıkılmayacak. Benzer bir şekil de ülkemiz için düşünülüyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-