Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ENGELLİ ERHAN ERGİN DEVLETTEN İŞ İSTİYOR

ENGELLİ ERHAN ERGİN DEVLETTEN İŞ İSTİYOR
09 Şubat 2021 - 0:56

Yaklaşık 1,5 yıl önce yaşadığı bir trafik kazası sonucu omurilik felci geçiren Erhan Ergin yaşadıklarını A52 TV kameralarımıza anlattı.

Devlet tarafından bakım maaşı alan ve sonra kısmi felç olduğu için maaşı kesilen Ergin, devletten para yardımı değil çalışacağı bir iş istediğini belirtti.

Trafik kazası sonucu engelli olan Erhan Ergin gazetemize özel yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“31 yaşında evli 2 çocuk babası birde 2 çocuk amcasıyım. Yeğenlerimi de ben bakıyorum. Ben kaza geçireli 15 ay olacak. Kaza olmadan önce her şey çok iyiydi tabi 2015 yılında abim ile yengemi yangın sonucu kaybettik ama her şeyden önce çocuklarım için mücadele etmek zorundaydım. Kaza ise karşıdan gelen aracın yabani hayvandan korkup benim sürdüğüm arabanın üzerine geldi. Bu konuda hiç bir şey demek istemiyorum ama ben uçurumdan yuvarlandıktan sonra beni bırakıp gitmesini istemezdim. Kaza gününde ben hastaneye gittiğimde yarı baygınken benden ifade almışlar. Ben olayın şoku ile bir şeyler anlatmışım sonrasında ise durumum fenalaşınca yoğun bakıma almışlar.

SAVCILIK “BURASI SENİN KAFANA GÖRE DAVAYI YENİDEN BAŞLATACAĞIN BİR YER DEĞİL”

Eve geldiğimde ise 1 ay yaralarım iyileşsin diye sırt üstü yattım o sıra ifadeyi değiştirmek için evrak gelmiş ancak ben yaralıydım ailem ise bir şey anlamadığı için geri gitmiş. Ben kendimi toparlayınca arabanın sigortasından falan yararlanırız diye savcılığa gittim ancak savcılık benimle ilgilenmedi. Kendisine durumu anlattığımda dilekçe vermemi söyledi. Bende gereken yere dilekçeyi verdim. Davayı yeniden başlattığımı duyunca savcı bana “burası senin kafana göre davayı yeniden başlatacağın bir yer değil” dedi. Bende sinirle davadan geri çekildim. O sırada ben arabamı hurdaya satmıştım onun parası ile özel bir hastanede tedavi görüyordum. Tedaviler işe yaramadı şuan da omurilik felçlisiyim, belden aşağım tutmuyor.

BAKIM MAAŞIMI KESTİLER

Fizik tedavisi gördüm iyi ki de görmüşüm çünkü onlar öğretti bana her şeyi eğer gitmeseydim belki de sürekli sırt üstü yatacaktım. Bu süreçte şöyle bir şey de oldu. Benim rapor sürecim ilk 1 yıldı, geçtikten sonra raporu yenilemem gerekiyordu. Raporu yenilemek için gittiğimde hastaneye eskiden tam bağımlıymışım şimdi ise kısmi bağımlı dediler. Benim eşim bana bakım maaşı alıyordu. Bu maaşta bize çok yardımcı oluyordu, kullandığımız tıbbı medikal ürünler vardı. Ünye Sosyal Yardım Müdürlüğüne gittiğim de bana bu şekilde yardım alamazsın dediler. Ben bu zamana kadar Devletin kapısına yardıma muhtaç olarak gitmedim.

DEVLET BANA YAPABİLECEĞİM BİR İŞ VERSİN

Kuralları bilmiyorum o yüzden oradaki görevlilere sordum nasıl alabilirim diye bana dediler ki rapora itiraz edeceksin dediler. Bir süre sonra yine bana tam bağımlı dediler ve raporu 2 yıllık verdiler. Ancak benim maaşımı yine kestiler. Ben 2 aydır maaş alamıyorum. Kaymakamlık dan engelli maaşı alıyorum o da 852 TL, kullandığımız medikal ürünler de ücretli ve maaşımıza yakın ücretler. Üzüldük böyle bir şey olmasına gel itiraz et diyorlar ama benim sürekli gitme gibi bir avantajım yok. Ben gideceğim zaman özel araba ile ancak gidebiliyorum. Devlet kurumunda bir gün de iş bitmiyor. Sürekli bir aksaklık çıkıyor. Madem öyle ki maaş vermiyorlar. Benim ellerim çalışıyor bana yapacağım bir iş versinler bende çalışır ekmeğimi çıkarırım. Ben engelli maaşı istemiyorum bana yapabileceğim bir iş kapısı versinler ben çocuklarımın ekmeğini getiririm.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-