Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

En Çok eTwinning Etiketi Alan Okul Ünye’de!

En Çok eTwinning Etiketi Alan Okul Ünye’de!
11 Temmuz 2020 - 0:02

Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezin tarafından hazırlanan 1 Ocak – 30 Haziran dönemini içeren  Temmuz 2020 Arge Bülteni yayınlandı. Ordu genelindeki okullarda uygulanan eTwinning projelerine yer verilen bültende ilçelerin proje sayıları da açıklandı. Bültende yer alan verilere göre Ünye, Ordu’nun en çok eTwinning projesi yapan ilçesi oldu.

En Çok eTwinning Etiketi Alan Okul Ünye’de!

Ordu’nun 19 ilçesinden okulların çeşitli projelerle dahil olduğu eTwinning’de ilçe sıralamalarına göre, Ordu genelinde 34 okuldan Ünye’de bulunan 13 okul, eTwinning Okulu etiketi aldı.

Etwinning Okulu Etiketi Alan Okulların İlçe Dağılımı ise şöyle;

 ALTINORDU 1 ÇAYBAŞI 1 FATSA 9 GÖLKÖY 1 İKİZCE 3 KABADÜZ 1 KORGAN 2 PERŞEMBE 2 ULUBEY 1 ÜNYE 13 TOPLAM 34 Açıklanan bültende Ünye’de Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi, Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu, Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ünye Şehit Fatih Eloğlu İlkokulu, Fatih Ortaokulu, Ünye Anaokulu, Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu, Anafarta İlkokulu, İnönü İlkokulu, Yaşar Gazioğlu İlkokulu, Anafarta Ortaokulu ve Puset Polvan Ortaokulu yer aldı.

Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programları – erasmus+ projeleri

Teknik destek çalışmalarında ise “ERASMUS+ 2020 yılı teklif çağrısı döneminde proje başvurusunda bulunmak isteyen, proje hazırlama aşamasında olan okullarımıza yardımcı olmak ve uygulama anlamında destek sağlamak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi PEK ekibi öğretmen ve idarecilerimize teknik destek verilmeye devam edilmiştir. ERASMUS+ Programları Ana Eylem 1 ve 2 alanında 2020 çağrı döneminde il genelinde 117 proje başvurusu olmuştur. 2020 yılı teklif çağrısı döneminde 90 tane KA1 ve 27 tane KA2 proje başvurusu yapılmıştır” denildi. Bu çalışmalarda yine Ünye’nin 27 proje başvurusu yaptığı ifade edildi.

Diğer kurum ve ilçeler şöyle

BÜYÜKŞEHİR     14, FATSA 20,  ÜNYE 27,  ALTINORDU 14,  KORGAN 7,  PERŞEMBE 5, KUMRU 5, ÇAYBAŞI 3, İKİZCE 6, ÇAMAŞ 5, ULUBEY 3, AYBASTI 2, GÖLKÖY 2,  GÜRGENTEPE         1, MESUDİYE 1, KABATAŞ 1, GÜLYALI 1

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-