Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

EMEP’ten Kıdem Tazminatı Ziyareti

EMEP’ten Kıdem Tazminatı Ziyareti
02 Temmuz 2020 - 10:25

            Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya kıdem tazminatına ship çıkma mücadelesine destek için Belediye İş Sendikası Ordu Şubesi’ni ziyaret etti.

            Emek Partisi’nin ziyaretinde Belediye İş Şube Başkanı Kadir Altun ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Türkmen karşıladı. Yapılan görüşmede işçiler için kıdem tazminatının kırmızı çizgi olduğu bir kez daha vurgulandı. Yerelde sendikasız işçilere de ulaşılmasının gerekliliği belirtilerek kıdem tazminatına yönelik saldırının birlikte mücadele edilmesiyle durdurulacağına dikkat çekildi.

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı, “Kıdem tazminatı hepimizi yakından ilgilendiriyor. İşçilerin emeğinin bir parçası olan kıdem tazminatına yönelik saldırıyı birlikte karşılamak zorundayız. Emek Partisi olarak üzerimize düşenleri yapacağız. Yerelde de birlikte mücadele etmek, sendikasız işçilere haklarına sahip çıkma konusunda bilgilendirme yapmak zorundayız. Türk İş ve DİSK’in aynı gün tüm il ve işyerlerinde basın açıklaması yapması önemli bir karar oldu.” dedi.

 Belediye İş Ordu Şube Başkanı Kadir Altun da, ziyaretten memnuniyetini belirterek, “Kıdem tazminatı kırmızı çizgimiz. Merkezi kararlarımız bu doğrultuda. Broşürlerle bilgilendirme çalışması yapıyoruz. Tüm işçileri bilgilendirme yapmalıyız. Bizlerin işverenlerle görüşmemiz isteniyor. Kıdem tazminatı yasasıyla bir sorunumuz olmadı, o nedenle görüşmeye, tartışmaya da gerek yok.” dedi. Belediye İş Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Türkmen de, “Kıdem tazminatında işçilerin hakları gasp edilirse sıra kamu emekçilerinin emeklilik haklarına ve iş güvencesine gelecektir. Bu nedenle kıdem tazminatına sahip çıkma konusunda topyekun mücadele gerekli.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-