Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Emek, Barış Ve Demokrasiyi Mutlaka Kazanacağız”

“Emek, Barış Ve Demokrasiyi Mutlaka Kazanacağız”
10 Ekim 2018 - 10:33

 

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, 10 Ekim 2015 günü Ankara Garı’nda ülkenin en büyük katliamı sonucu 103 kişinin öldüğü, 500’den fazla kişinin yaralandığını vurgulayarak, unutturulmasına izin vermeyeceğiz, dedi.

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Emek, Barış ve Demokrasi için buluşanların arasında patlayan iki canlı bomba işçi ve emekçilerin barış talebine yapılmış büyük bir saldırıdır.” diyerek şunları söyledi: “ 10 Ekim’den bu yana ülke demokrasinin, hak ve özgürlüklerin kalan kırıntısının da tamamen yok edilmeye çalışıldığı bir yer haline getirilmiştir. OHAL’in kalıcılaştırılmaya çalışıldığı, hukukun kağıt üstündeki halinin dahi yok sayıldığı, en küçük demokratik hakka tahammül edilmeyen, baskı ve zorun dayatıldığı, Ortadoğu’da savaşçı politikalar izlenen bir dönemi yaşıyoruz. Bu zor ve baskı döneminin taşlarının döşenmesinde 10 Ekim’in, öncesi ve sonrasında yaşanan katliamların iktidar için kolaylaştırıcı rol oynadığı bugün daha açık görülmektedir.”

Baskı devam ediyor

Poyraz, emek, barış, demokrasi mücadelesi verenlerin baskı altında tutulmak istendiğini belirterek, “Bugün kölelik koşullarına itiraz eden havaalanı işçilerinin dahi terörist ilan edildiği, hak arayan işçinin tutuklandığı bir noktaya gelinmiştir. İşçi ve emekçiler ekonomik krizin yansımaları ile boğuşurken, eğitimden sağlığa, sosyal haklara birçok hak kaybı yaşanırken ülke baskıyla yönetilmeye çalışılmaktadır. 10 Ekim katliamında emek, barış ve demokrasi diyen işçilerin emekçilerin bu talepleri halen devam ediyor. Bombalarla yok edilmesi mümkün olmayan bu talepler için mücadeleyi hiçbir siyasal iktidar engelleyemez, bugünküler de engelleyemeyecektir.” dedi.

Sorumlular yargılanmadı

10 Ekim’de katledilenleri unutmayacaklarını ve saygıyla andıklarını ifade eden Poyraz, “Biliyoruz ki Ankara katliamı ve diğer tüm katliamlar aydınlatılmadan bu ülkede gerçek bir adaletten söz edilemez. Tüm sorumluların yargı önüne çıkması ve hesap vermesi mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu ülkenin işçileri, emekçileri ve ezilen halkları olarak emeğin haklarını, barışı ve demokrasiyi mutlaka kazanacağız.” dedi.

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-