Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Kış ayı dert ayı olmasın, minik bedenler sıcak kalsın”

“Kış ayı dert ayı olmasın, minik bedenler sıcak kalsın”
08 Aralık 2020 - 0:12

Ünye El Ele Derneği “Kış ayı dert ayı olmasın, minik bedenler sıcak kalsın” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.  

Başlatılan yardım kampanyasında Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde ikamet eden 500 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık giyecek yardımı yapılması planlanıyor.

Ünye El Ele Derneği Başkanı Fatih Uygun yardımseverlere destek çağrısında bulundu.

Ünye El Ele Derneği Başkanı Fatih Uygun yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Derneğimizin ilk kuruluş nedeni gençlerimizin kötü yola bulaşmamasıydı. İlk başladığımız zaman Sentetik Suçlarla Mücadele Derneğiydi ve baya yol kat etmiştik. Bu mücadelenin ailelerin ekonomik olarak zorda kaldıklarını görünce bir aşevi kuralım dedik. Sonra aşevi büyütüp bu memlekette kim ihtiyaç sahiplerinin evlerine yemek dağıtmaya başladık. Yemek yapabilecek insanlara kuru gıda yardımı yapıyoruz yapamayanlara ise hafta içi olmak üzere yemek dağıtımı yapıyoruz. Yaklaşık 550 kişiye ulaştık. Sosyal yardımlaşma vakfı ile çalışıyoruz orada ki insanların muhtaçlık sınırlarını öğreniyoruz.

Sadece Ünye değil yurt dışına da faaliyet gösteriyoruz. Şuan da bir kampanyamız var. Kampanya da Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde ikamet eden 500 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık giyecek yardımı yapmayı planlıyoruz. Biz yaptığımız yardımlarda kimseyi söylemeyiz ki onurları kırılmasın, çektiğimiz fotoğraflarda bile sadece el ve ayaklar vardır. Bu kampanyalar dışında bizler eşyası olmayan insanlara da ikinci el eşya veriyoruz ama bizler bunlara sadece aracı oluyoruz. Bizlere eşya veriyorlar bizde onları ihtiyaç sahibi insanlara veriyoruz.” Dedi.

   

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-