Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

EL ELE DERNEĞİ’NDEN İKİNCİ YARDIM TIRI SURİYE’YE HAREKET EDİYOR

EL ELE DERNEĞİ’NDEN İKİNCİ YARDIM TIRI SURİYE’YE HAREKET EDİYOR
06 Mart 2020 - 10:25

Şimdiye kadar yaptığı çalışmalar ve yardım kampanyalarıyla adından sıkça söz ettiren Ünye El Ele Derneği, bugün Suriye’deki savaş mağduru insanlar için ikinci yardım tırını gönderiyor.

“Eşyalarımızın 2’SİNDEN 1’İNİ Suriye’deki Savaş Mağduru Kadeşlerimiz İçin Bağışlıyoruz” sloganıyla yardım kampanyasını yürüten Ünye El Ele Derneği, 600 civarında battaniye, 12 bin parça kıyafet, 100 yatak, çadırlar vb. bir çok barınma ve kıyafet ürününü Suriye’ye gönderiyor.

Kampanya ile ilgili olarak konuşan Ünye El Ele Derneği Başkanı Fatih Uygun,“Adı “2’SİNDEN 1’İNİ” olan kampanyamız için yaptığımız çalışmalara ciddi geri dönüşler aldık. Suriye’ye bir yardım tırı gönderiyoruz ve tırımızın içinde 600 civarında battaniye, 12 bin parça kıyafet, 100 adet yatak ve çadır da götüreceğiz. Oradaki insanların barınmasıyla ilgili tüm malzemeler şuanda elimizde bulunuyor. Bu dernek olarak gönderdiğimiz ikinci tırımız olacak. Eylül ayında gıda kampanyası yaparak ilk tırımızı bölgeye göndermiştik. Bu sefer de kıyafet ve barınma kampanyası yaptık. Tırımız bugün yola çıkacak ve bizde dernek olarak o bölgede bulunacağız. Biz o bölgeleri gördüğümüz için onların durumunu biliyoruz. O bölgedeki insanlar savaştan değil zulümden kaçıyorlar. İçmeye suları bile yok. Türkiye’deki irili ufaklı STK’lar oraya yardım götürmese oradaki insanların hepsi aç ve açıkta kalırdı. Ben buradan Ünye halkına o insanlar için niye buradalar, niye kaçıyorlar, niye gitmiyorlar demeyin demek istiyorum. Biz orada bulunan STK’lar ile iletişim halinde oluyoruz ve o bölgede ne eksikse tırlarımıza eksik olan ihtiyaç malzemelerini yüklüyoruz. Ben Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e, Ünye halkına, okullarımızdaki çocuklarımıza, okul müdürlerimize bu kampanyaya desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-