Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ GENEL İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ GENEL İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ
31 Ocak 2020 - 15:32

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesinde görev yapan öğretmenlerle ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

Ordu’da eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş akademik başarı, “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”, değerler eğitimi, kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, ölçme, değerlendirme merkezi tarafından yürütülen iş ve işlemleri ile projeler, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı çalışmalar yürütmek, ÖNEM Projesi faaliyetleri konularında istişarelerde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Şube Müdürü Mustafa ÖZTÜRK ile Proje Ekibi (PEK) ve Araştırma, Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi (ASKE) ile Özel Büro ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) projesinde görevli öğretmenler katıldı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ’ın Ordu’da “eğitimde başarı” ve “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” konuları ile ilgili fikirlerini dile getirmesi ile başlarken, aynı zamanda değerlendirme, öneri ve açıklamalarla devam etti.

Toplantıda beklentilerini dile getirirken, yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri konusunda önemli hususlara da değinen Müdür Kutlu Tekin BAŞ, okullarda yapılan ve yapılacak olan uygulamalar, rehberlik hizmetleri, veli-öğretmen-öğrenci iletişiminin sağlanması, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki Eğitime bağlı okullarımızda uygulanan faaliyetler ve başarı durumları konularında değerlendirmelerde bulundu.

Müdürlük Makamı’nda yapılan toplantıda; toplantıya katılan Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) projesinde görev yapan öğretmenler yürütülen çalışmalar ve planlanan faaliyetler ile ilgili bilgi verdiler.

Toplantıda görevli öğretmenlerden yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, yürütülen çalışmaları ve projeleri takip edeceğini ifade ederek, yapılması gerekenlerle ilgili olarak bazı değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, önemli notlar aldığını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ, toplantı sonrası yapılacaklar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-