Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DURUGÖL KARARI MEMNUNLUK YARATTI

DURUGÖL KARARI MEMNUNLUK YARATTI
17 Aralık 2020 - 1:16

Ordu Sanayici ve İşadamları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin, revizyon imar planının iptal edilmesiyle Durugöl’ün çok katlı yapılaşmadan kurtulmasının sevindirici olduğunu belirterek yapılacak parka OBB Başkanı Hilmi Güler’in heykelini dikmek istediklerini açıkladı.   

ELLERİMİZ PARÇALANANA KADAR ALKIŞLIYORUZ

Engin, “Durugöl projesi Ordu çevrecilerinin, avcılarının, doğa severlerinin 40 yıldan bu yana projesiydi. Meşhur Durugöl’ün içinde anı gölü yaratmak, orada anıları yaşatmak, kuğusundan bıldırcınına göç kuşlarının konaklama yeri yaratmak eskiden beri hayalimizdi. Yanlış planlamalar Bağdat’tan döndü. OBB Başkanı Hilmi Güler’in çok büyük gayretiyle revizyon imar planı iptal edildi. Mahkemenin Durugöl’e yapılmak istenen çok katlı yapılaşmaya izin veren planı iptal etmesi buraların ortak yeşil alan olarak ilelebet kalması anlamına geliyor. Biz bunu ayakta alkışlıyoruz, canı gönülden alkışlıyoruz, ellerimiz parçalanana kadar alkışlıyoruz.” dedi.

BİR TARİH ÖLÜMSÜZLEŞECEK DİYE DÜŞÜNÜYORUZ

“Bizim de bir hayalimiz var.” diyerek sözlerini sürdüren Engin, “Mesela ünlü avcımız Fıçı Fahrettin’in (Fahrettin Tercan) bir heykelini yapmak gibi. Şimdi biz bu heykeli iki tane yapıp yanına da çevreci başkanımız Hilmi Güler’in heykelini yapmak istiyoruz. Bu konuda çok heyecanlandım. Hatta bununu için de devlet sanatçısı heykeltıraş Metin Yurdanur ile de görüşmüştüm. Yeşil alan projesi netleştiğinde küçük bir yer talep edeceğiz. Fıçı Fahrettin ile Güler’in heykelini yan yana yaptıracağız. Böylece bir tarih ölümsüzleşecek diye düşünüyoruz. Çok sevinçliyiz, kutluyoruz, Ordu halkına hayırlı olsun diyoruz.” şeklinde konuştu.

DURUGÖL ONUN ESERİ OLACAKTIR

Durugöl Mahallesi Muhtarı Haluk Arslan da, “Ordu Büyükşehir Belediye (OBB) Başkanı Hilmi Güler’e minnettarız. Durugöl onun eseri olacaktır. Kendim ve mahalle halkın adına kendisine teşekkür ediyoruz. Kendisinden çok umutluyuz. Sağ olsun, var olsun. Kıyı düzenlemesi için de ayrıca teşekkür ediyoruz. İçinde yürüyüş alanlarını olduğu çok güzel bir proje hazırlandı.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-