Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE ANLAMLI MESAJ

DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE ANLAMLI MESAJ
05 Ekim 2020 - 15:09

Tarım ve Orman Bakanlığı İlçe Tarım Müdürü Ferda Yıldırım ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Sahipsiz Sokak Canlarını ve İhtiyaç sahibi Yaban hayvanlarını unutmadılar.

Tarım ve Orman Bakanlığı İlçe Tarım Müdürü Ferda Yıldırım ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım organizasyonu ile yapılana etkinlikte Sahilköy Çınarsuyu Mevkiinde ulaşabildikleri sahipsiz sokak hayvanlarını tavuk parçaları ve kuru ve sıvı mama ile beslediler. Ayrıca Anneleri ölmüş Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefliğince Koruma altına alınan Peçeli Baykuş yavrularını tavuk ciğeri besleyip su ihtiyacını karşıladılar.Ayrıca günün anlam ve önemi ile ilgili şu mesajları verdiler

HAYVANLARI SEVMEYEN İNSANLARI SEVEMEZ.

“Bir CANI size ihtiyacı olduğunda terketmek dünyanın en aşağılık davranışıdır. SAHİPSİZ CANLARI korumak yetmez, yaşama haklarına saygı duyarak , Onlara olan sevgimizi senenin bir günü değil hergün gösterelim. Yaklaşan kış günlerinde onların daha çok besine , korunmaya ve sevgiye ihtiyacı olduğunu unutmayalım. 4 EKİM DÜNYA HAYVANLAR GÜNÜNÜN , CANLARIN yaşama haklarının korunmasına , sağlıklı ve refah içinde yaşamlarını sürdürmesine vesile olmasını temenni ederiz.

SEVGİ EN BÜYÜK KORUYUCUDUR

Hayvanların doğal yaşam alanlarını yakarak, yıkarak yada kirleterek zarar vermediğimiz , suni müdahalelerle doğal dengeyi bozmadığımız, tüm canlılarla uyum içinde yaşadığımız bir dünya temennisiyle 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KUTLU OLSUN.” dediler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-