Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“Dünya Barış ve Demokrasiye Aç”

“Dünya Barış ve Demokrasiye Aç”
31 Ağustos 2020 - 17:17

1 Eylül Dünya Barış Günü

Tüm dünya insanlarının ortak temennisi ırk, dil, din, kültür farkı gözetmeksizin sürdürülebilir barış ortamının sağlanması yönünde olduğu düşüncesi ile barış gününün savaş gününe çevrilmediği barış içinde yaşayabileceğimiz bir dünya dileğiyle 1 Eylül “Dünya Barış Gününü” kutluyoruz.

Dünya barış ve demokrasiye aç…         

Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü. Ancak aslında barıştan çok uzaktayız. Bir barış gününde daha yine milyonlarca kişi evsiz, aç ve acı içinde. Yakın coğrafyamız ile birlikte birçok ülkede ya çatışma var ya da bir şekilde o ülkeler başka coğrafyalardaki çatışmaları destekliyor. Sınırlarımızda güvenlik koridorunda şehit haberleri ile yüreklerimiz yanıyor.

Ne yazık ki 1 Eylül “Dünya Barış Günü” barıştan uzak, Her geçen gün şiddetin, çatışmaların ve acının arttığı bir iklim ortamında Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 corona virüsü ile mücadele içinde kutluyoruz. Gerçekten uzak, yalana talana yakınlaşıyor, bir karış toprak için sınır kavgaları kardeş kardeşi, baba evladını, evladı babasının canına kıyıyor.

Teknikerler Derneği ORDU İl başkanlığı Yönetim Kurulu olarak; Bir Mucize Olsun diyerek, fikri, inancı ne olursa olsun, barıştan kardeşlikten, bir arada yaşamdan olan herkese sesleniyoruz: Dünya, üzerinde yaşayan herkese yetecek kadar büyük ve bereketli. Yeter ki bizler Yaradan’ın bizlere bahşettiği doğamıza dokunmayalım, koruyalım, geleceğe taşıyalım, nimetlerin farkına varalım, şükredelim.

Barışı sağlamanın yolu, dünyadaki eşitsizliği ortadan kaldırmakta yatmaktadır. Ne var ki yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla dünyanın nimetleri eşit olarak paylaşılamıyor. Dünyada egemenlik kuran küçük bir azınlık, nimetlerin tümünü kendine istiyor. Geride kalanların açlığı, hastalığı, eğitimsizliği, barınaksızlığı, işsizliği, yoksulluğu, en temel insan hakları onları hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Bu eşitsizlik, yaratılan ya da kışkırtılan savaşlarla örtülmek isteniyor. Bakınız İnsan hayatı bir varmış, bir yokmuş misali… Bakınız tüm Dünya Salgın Covid 19 illeti ile mücadele ediyor. İnşallah vatandaşların tedbir ve hassasiyetleri ile bu illeti de atlatacağız. Öncelikle sağlık çalışanları başta olmak üzere her şeye rağmen işyerlerini açarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan esnaflarımız, üretimden vazgeçmeyen sanayicilerimiz ve çiftçilerimize teşekkür ediyoruz.

Barışı sağlamanın yolu, dünyadaki eşitsizliği ortadan kaldırmakta yatmaktadır. Barıştan yana olan herkes; açlığa, hastalığa, eğitimsizliğe, barınaksızlığa, işsizliğe, yoksulluğa karşı ve en temel insan haklarının dünyaya Egemen olması için savaşım vermelidir.

Bu topraklar barış ve kardeşlik çınarının kök saldığı topraklardır. Bu topraklarda fitne tohumları yeşeremeyecek, inadına bu topraklarda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Bu Vatan asla bölücülere, hainlere teslim edilmeyecek, M.Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında aydınlığa yürüyecektir. Sözleri ile öncelikle Ordu ilimiz sınırları içerisinde yaşayan tekniker meslektaşlarımız başta olmak üzere Edirne’den Kars’a tüm teknikerleri sevgiyle saygıyla selamlıyor, Toplumun her kesimini ilgilendiren Türkiye’nin yüksek teknik eleman potansiyeli harekete geçirildiğinde Ülkemiz bulunduğu yerden daha ileriye gidecektir. Ve hiç kimsenin şüphesi olmasın ki teknikerlerin uzattığı eli tutan herkes kazanacaktır.

Teknikerler Derneği Ordu İl Ynt. Kurulu adına

İl Başkanı Musa Kıranlı

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-