Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Dr. Ali Coşkun Ünye Fuarında

Dr. Ali Coşkun Ünye Fuarında
10 Ocak 2020 - 16:53

Ünye’de ilk defa gerçekleştirilen ve şuana kadar yoğun bir katılımla devam eden 1. Kitap Fuarı’nda bugün yazar ve aynı zamanda doktor olan Ali Coşkun katıldı.

Düzenlenen imza gününde kitapseverler ile buluşan Coşkun, böyle bir fuarın Ünye’de yapılmasından dolayı son derece mutlu olduğunu ve kendisine olan ilgiden çok memnun kaldığını belirterek şu şekilde konuştu;

“Ünye yaklaşık 24 yıldır yaşadığım bir şehir ve ben böyle bir etkinliğin Ünye’de yapılmasından dolayı son derece mutluyum. Buradaki çocuk seslerini duymak ve kitap okumaya olan ilginin arttığını görmek beni fazlasıyla sevindirdi. 1 sene içerisinde 3 tane kitap yazdım ve bu kitapları karikatürize ettim. Buradaki atmosferi görünce de yaptığım işin ne kadar doğru olduğunu gördüm. Bugün ise imza günü gerçekleştirdik ve çocuklar 3 kitabıma da yoğun bir ilgi gösterdiler. Çıkarttığım ilk kitap olan Kızıl Elma’da bütün Türk tarihini karikatürlerle anlattım. İnsanların okumak yerine tarihimizi şekillerle daha iyi idrak edebilmesi için, özellikle gençlerimiz için hazırlanmış güzel bir kaynak kitaptır. Daha sonra ise 7 bin yıllık tıp tarihini anlatan Tıp Tarihi isimli kitabımı çıkarttım. Bu kitap Müslüman ve Türk hekimlerimizin tıp tarihine çok önemli katkılar yaptığını, sisler altında kalan bilgilerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu kitabın bir diğer özelliği ise tıp tarihini karikatürlerle anlatan ilk kitap olmasıdır. Son kitabım ise tuttuğum takım olan Fenerbahçe’nin tarihini anlatan karikatürlerle dolu bir kitaptır. Ben bugünkü ilgiden çok memnun kaldım ancak her şeyden önemlisi Ünye’de kitap fuarı düzenlenmesidir.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-