Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Döviz ve Altında Son Durum

Döviz ve Altında Son Durum
05 Kasım 2019 - 23:35

CCK Kuyumculuk İşletmecisi Cüneyt Coşgunalp döviz ve altın piyasalarındaki son durumunu değerlendirdi.

Dövizin haftaya sakin bir başlangıç yaptığını ancak altın tarafında yükselmelerin olduğunu belirten Coşgunalp şu şekilde konuştu;

CCK Kuyumculuk İşletmecisi Cüneyt Coşgunalp: “Geçtiğimiz hafta dalgalanmalarla devam eden döviz piyasaları bu haftaya sakin ve aşağı yönlü fiyat hareketleriyle başladı. Bu düşüşün başlıca sebebi haftasonu Amerikan derecelendirme kuruluşu Fitch’in Türkiye hakkındaki kredi notunu yükseltmesinden kaynaklandı. Döviz piyasaları geçtiğimiz hafta 5,73-5,77 bandına kadar hareket etmişti. Bu hafta başlangıç itibariyle 5,69-5,69 buçuk bandında hareket ediyoruz. Bu aşağı yönlü hareketin bir miktar daha kademeli olarak devam edeceğini öngörebiliriz. İç ve dış piyasadaki hem siyasi hem ekonomik gelişmeler yol gösterici olacaktır.

Altına Yönelmekte Fayda Var

Altında geçtiğimiz hafta 1483 dolara kadar gerileyen ons fiyatı tekrardan 1500 doların üzerine geldi. Döviz sepetinin gevşemesine rağmen altın fiyatı gram altın fiyatında gücünü koruyor. Eğer döviz sepeti biraz daha gevşerse ve altın ons fiyatı da sabit kalırsa 275 TL’nin altında gram altın fiyatları görülebilir. Tavsiyemiz altının satışı değil de alışı yönünde olacaktır. 270 ve altındaki her fiyattan altın almayı tavsiye ederiz.”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-