Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Dolmuşçu Esnafı Zam İstiyor

Dolmuşçu Esnafı Zam İstiyor
08 Haziran 2020 - 21:43

Ordu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Adem Yavuz, korona virüs salgını nedeniyle taşımacı esnafının mağdur olduğunu belirterek, hem devletten destek hem de yüzde 20 oranında zam istediklerini açıkladı.

Ordu ulaşımında önemli rol oynayan toplu taşıma esnafları, korona virüs salgını nedeniyle zor günler geçiriyorlar. Ordu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Adem Yavuz, salgının en çok etkilediği esnaf grubu içerisinde yer aldıklarını belirterek, taşımacıların mağdur olduğunu söyledi. Korona virüs tedbirleri kapsamında yolcu sayılarının yarı yarıya düşürülmesinin esnafa ağır yük getirdiğini kaydeden Yavuz, “Tüm ülkeyi etkisi altına alan korona virüs salgınından etkilenen esnaf gruplarının içerisinde bizler de yer alıyoruz. Salgının yayılmasını önlemek için alınan tedbirler kapsamında araçların içerisine yarı yarıya yolcu alınması istenilmişti. 19 ilçemizde bu kurala tüm esnafımız uydu. Ancak, bu karar bizleri çok büyük etkiledi. Şu anda normale dönüldü fakat yaraların sarılması gerekiyor. Bu kapsamda biz pandemi sürecinde yarı yarıya yolcu taşıdığımız için Büyükşehir Belediyemizden yüzde 50 oranında zaman talep etmiştik. Bununla ilgili bir karar alınmadı. Önümüzdeki günlerde 19 ilçemizdeki odalarımızla birlikte yapacağımız toplantının ardından yeni süreçte bir zam planlaması yapmayı düşünüyoruz. Benim şu anda şahsi olarak düşüncem en az yüzde 20 oranında. Bunun altı bu süreçte artık kurtarmıyor” dedi.

“Devletimizden de destek bekliyoruz”

Devletten de destek beklediklerini belirten Yavuz, “Birçok esnafımız artık zor geçiniyor. Özellikle servisçi esnafımız çok ama çok zor durumda. Okulların erkenden tatil olması nedeniyle geçim sıkıntısı yaşıyor. Devletimizin bizlere destek olmasını istiyoruz. Ayakta kalabilmek için destek şart” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-