Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DOĞALGAZ PATLAMASI HAKKINDA VALİ YAVUZ VE BAŞKAN TAVLI AÇIKLAMA YAPTI

DOĞALGAZ PATLAMASI HAKKINDA VALİ YAVUZ VE BAŞKAN TAVLI AÇIKLAMA YAPTI
31 Ocak 2020 - 17:32

Bugün Ünye’nin Yazkonağı Mahallesi’nden yaşanan doğalgaz patlaması sonrası Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, yaşanan patlamaya bağlı olarak Ünye’de herhangi bir doğalgaz kesintisinin yaşanmayacağı, Fatsa’da ise kısa sürede gaz akışının yeniden sağlanacağı belirtildi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz;

“31.01.2020 Cuma günü (bugün) saat 15:00 sıralarında Ünye ilçemizin Karamürsel Mahallesi Yazkonağı mevkiinde doğalgaz boru hattında patlama meydana gelmiş ve patlama sonrasında boru hattında yangın başlamıştır. Yangının meydana gelmesiyle birlikte 110 itfaiye ekipleri, Botaş ve Aksa firması yetkilileri bilgilendirilmiş, güvenlik birimlerince çevre güvenliği alınmıştır. Doğalgaz boru hattında meydana gelen yangın devam etmektedir. Patlamaya sebep olacak herhangi bir müdahale tespit edilememiştir. Olayla ilgili can ve mal kaybı yaşanmamış olup, patlamanın etkisiyle çevrede oturan vatandaşlar kısa süreli panik yaşamışlar ve çevredeki evlerde cam kırılması şeklinde hafif hasarlar meydana gelmiştir.” Dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı;

“Ünye Yazkonağı mevkiinde Botaş’a ait doğalgaz ana hattında yaşanan patlama sonrası Ünye’de herhangi bir doğalgaz kesintisi yaşanmayacaktır. Yapılan çalışmalar sonrası ise Fatsa ilçemize en kısa sürede gaz akışı yeniden sağlanacaktır.Tekrar geçmiş olsun diliyorum.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-