Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU DEVLET HASTANESİNDE DİYALİZ MERKEZİ DEVAM EDİYOR.

ORDU DEVLET HASTANESİNDE DİYALİZ MERKEZİ DEVAM EDİYOR.
29 Eylül 2020 - 0:11

DİYALİZ MERKEZİ TÜM HIZIYLA FAALİYETİNE DEVAM EDİYOR.

Covid-19 tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu Kararları doğrultusunda hasta seansları devam ediyor.

Başhekim Uzm.Dr. Atila GÜRGEN yaptığı açıklamada ;

”Alanında uzman 1 Nefroloji Uzmanı, 1 Sertifikalı Diyaliz Hekimi, Sertifikali Hemşire ve Diyaliz Teknikerleri ile 24 saat acil diyaliz hizmeti vermekteyiz.

Toplamda 533 m2 alana sahip diyaliz merkezimiz 23 yataklı olup 26 yatak faaliyet göstermesi için gerekli altyapı hazırlıklarına sahiptir. Covid-19 ilgili güncel rehberlere uygun şekilde hastalara müdahale edilen merkezimizde Hepatit B ve Hepatit C hastaları için özel tanımlanmış cihaz ve odaları bulunmaktadır. Periton diyaliz ünitesi de merkezimizde mevcut olup periton diyalizi alan hastalar merkezimizde takip edilmektedir.

Diyaliz merkezimizde sabah ve öğlen olmak üzere haftada 6 gün diyaliz hizmeti verilmektedir. Merkezimizde aylık ortalama 900 seans diyaliz yapılmaktadır. Diyaliz Ünitemiz Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Hizmetleri Yönetimi Diyaliz Hizmetlerine uygun cihaz ve modern ekipmanlarla donatılmıştır.

Merkezimiz başka merkezlerden gelen hastalara da hizmet vermektedir. Damar problemi olan ilk akut diyaliz ve yatan hastalarda diyalize alınmakta ve sorunları giderilmektedir. Yoğun bakım ünitelerimizdeki yatmakta olan akut ve kronik hastalar yatak başında diyaliz hizmeti almaktadır.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-