Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DIŞ CEPHE GİYDİRMENİN FATURASI VATANDAŞA KESİLDİ

DIŞ CEPHE GİYDİRMENİN FATURASI VATANDAŞA KESİLDİ
11 Aralık 2020 - 3:44

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz dönemde Ünye Sahil bandı üzerinde bulunan evlerin dış cephelerinde yapmış olduğu çalışmanın faturası vatandaşa kesildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi sahil bandında bulunan ilçelerde, sahile paralel buluna binaların dış cephelerinde iyileştirme çalışması yapmıştı. Binaların tek tük boyanması iş yerlerinin tabelalarının tek tip olması güzel bir görsel oluşturmuştu.

Çalışmalara başlanırken, bina sahiplerine bir ödeme çıkarılmayacağını iddia eden vatandaşlar, şimdilerde kapılarına gelen faturalarla karşı karşıya kaldılar. Bina dış cephelerinin yapım maliyeti, bina sahiplerine faturalandırılarak ödeme yapılması konusunda bilgi verilirken, bina sahipleri ise yaşanan süreç karşısında şaşkın.

Bina sahiplerinden Orhan Şafak’ la yaptığımız röportajda şunları söyledi;

“Ordu Büyük Şehir Belediye’sinin iki yıl önce Ünye sahil şeridindeki binaların dış cephe iyileştirme ve boyama işlemleri yapıldı. Bu durumla alakalı bina sahiplerine bir bilgilendirme yapılmadı. Bizlere tarafımıza herhangibi bir ücret tutarı çıkmayacağı bilgisi verildi. Bizler küçük ödemelere ses çıkartacak insanlar değiliz lakin fiyat tutarı afaki boyutlarda olunca, bende orada bina sahibi olan bir vatandaş olarak tarafımıza çıkartılan bu ödememin istendiği tutarı ödeme şansım yok. Maliyet içeriğine bakıldığında dış cephe bakımı ve boya fiyat tutarlarının bu ölçüde yüksek rakamlar olmayacağının bilincindeyim. Bu olay karşısında haklarımı sonuna kadar arayacağım. Sesimi duyurduğunuz içinde a52 TV kanalına da çok teşekkür ediyorum ”dedi.

Özlem Optik İşletme sahibi Bülent Halıcı ile yaptığımız röportajda şunları ifade etti;

“Yalıda oturuyorum. Annemin ve benim orada evimiz var. İki sene evvel bina onarım çalışmalarının yapılacağı bilgisi bizimle paylaşılmıştı. Bu çalışmalar doğrultusunda tarafımıza çıkartılacak olan cüzi maliyetlerin aydan aya su faturalarımıza yansıtılacağını söylenildi. Tarafımıza bugün ödeme ihbarnamesi yollanmış. Beş bina ve bir dükkâna çıkartılan maliyet 8 milyarı buluyor. İmar Müdürlüğünü aradım ilgilendiler ama” bizimde yapabileceğimiz bir şey yok” dediler. Başka işlemde yapılmadı ki, bu yüksek tutarın çıkartılması için. Bundan sonrasında ki süreçte neler olacak hep birlikte göreceğiz “dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-