Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Devlet Hastanesinde Anadolu’dan Fotoğraflar Sergilendi

Devlet Hastanesinde Anadolu’dan Fotoğraflar Sergilendi
19 Kasım 2019 - 15:20

Ünye’de Bolaman Anadolu Lisesi öğretmeni ve aynı zamanda 12 yıldır fotoğraf sanatıyla ilgilenen Yılmaz Karaca tarafından “Göz Kararı Anadolu” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Ünye Devlet Hastanesi giriş katında açılan fotoğraf sergisinde Karaca’ya ait ödüllü 32 adet fotoğraf bulunurken, sergi 29 Kasım gününe kadar devam edecek.

Serginin açılışında konuşan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Tamer Kutlu: “Ünye Devlet Hastanesi olarak belki de bir ilke adım atacağız. Hastalara sağlık hizmeti vermenin yanında sanata da yardımcı olmak ve katkı sağlamak istedik. Fotoğraf Sanatçımız Sayın Yılmaz Karaca’ya sergisi için hastanemizde olanak sağladık. Sağlığın yanında sanata da her zaman katkı sağlamaya devam edeceğiz.”dedi.

Bu serginin 3. sergisi olduğunu ifade eden ve serginin hastanede açılmasının güzel bir farkındalık oluşturduğunu belirten Fotoğraf Sanatçısı Yılmaz Karaca: “Ben Bolaman Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapmaktayım. Bunun yanı sıra fotoğraf sanatıyla da yaklaşık 12 yıldır ilgileniyorum. Bu serginin ilkini geçen sene 24 Kasım’da Fatsa Kültür Sarayı’nda açmıştık. Bugün de sergimizi Ünye Devlet Hastanesi’nde açmak nasip oldu. Hastaneleri sadece hastaların gelip gittiği yerler değil aynı zamanda sanatla, doğayla bütünleşik bir yer olduğu fikrini insanlara vermek için bu sergi güzel bir başlangıç oldu. Sergimizde Türkiye’nin farklı yerlerinden çekilen 32 tane fotoğraf var. Bu fotoğrafları sergiye seçme nedenim ise bunları ödüllü fotoğraflar olmasıdır. 15 gün boyunca sergimiz devam edecek ve umarım keyif alırsınız.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-