Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DEVA PARTİSİ İLÇE BAŞKANI İRFAN TOSUN ”ŞOV YAPMAK İÇİN SİYASET YAPMAYACAĞIZ”

DEVA PARTİSİ İLÇE BAŞKANI İRFAN TOSUN ”ŞOV YAPMAK İÇİN SİYASET YAPMAYACAĞIZ”
03 Mart 2021 - 0:32

A52 TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor’un sunuculuğunu yaptığı Son Dakika Gündem programında bu hafta Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun konuk oldu.

Başkan İrfan Tosun programda Yunus Zor’un sorularını yanıtladı.

BEN ÜNYE AŞIĞIM, ÜNYE’Yİ ÇOK SEVİYORUM

Çok açık ve net konuşuyorum, başta belediyeler olmak kaydıyla ben hiçbir kurumdan, Ahmet Çamyar Döneminde medyalara sarı zarf gidiyordu. Ben hiçbir zaman kalemimi satmadım. Ben elimden geldiği kadar ve aklımın erdiği kadar doğruları yazmaya çalıştım. Ben Ünye aşığım, Ünye’yi çok seviyorum.

Ben ne kadar siyaset ile de uğraşsam gazetecilik bir hastalıktır. Ben İlçe Başkanı olsam bile içimde ki gazetecilik ruhu ağır basıp ta beni sekteye uğratır mı diye korkum yok değil. Türkiye’nin geleceğinde çok önemli bir yetkisi olup Genel Başkanımız Ali Babacan’ın yanında Deva Partisi olarak güzel bir ışık olacağımıza inanıyorum. Partimize daha önce farklı siyasette olup da gelmek isteyen de olur herkese açıktır.

PARTİMİZE KATILMAK İSTEYENLERLE TEK TEK GÖRÜŞECEĞİM

Ben İyi Parti ve CHP gibi bütün partileri ziyaret edeceğim. Deva Partisi İlçe Başkanlığın da gönlünden geçen ve İlçe Başkanı olmak isteyen Hanımefendi veya Beyefendi gibi arkadaşlar ile tek tek görüşüp beraber yürüyelim diye davet edeceğim. Onlar ile beraber yürümekten ayrı bir keyif alacağım. Burada Başkanlık bir sembol bu bir ekip işidir. Ben başkanım ama bir sene sonra derim ki gel kardeşim bu işi sen iyi yapıyorsun sen otur derim. Deva Partisi’ne gönül veren dışarıdan veya içeriden katılmak isteyen arkadaşlarım ile tek tek görüşeceğim. Onlar ile birlikte güzel bir ekip oluşturacağımıza inanıyorum, amacımız vizyonlu ve bilgili bir ekip istiyorum. İşin açıkçası genç ve dinamik bir ekip istiyorum. İnşallah Ünye’ye katma değer katarız temennimiz bu yönde.

TÜRKİYE’DE SİYASET İSİM SİYASETİ, PARTİ SİYASETİ YOK

Biz bir semboliz kimseye bu koltuk kalmıyor. Koltuk sevdalığı için bu işe gönül vermişliğimiz yok. Biz Türkiye’de yeni bir vizyon olsun ve yeni bir anlayış doğsun düşüncesi ile hareket ediyoruz. Yeniden de belirttiğim gibi mevcudu eleştirmek için bu yola çıkmadık. Bu zamana kadar Sayın Ali Babacan’ın bazı Yerel Başkanların ifadesi kadar sert ifade kullandığını gördünüz mü? Saygılı ve seviyeli yakışan üslupla siyaset yapıyor. Türkiye’de siyaset isim siyaseti, Parti siyaseti yok. Bugün parti isimleri ile değil Başkanların isimleri konuşuluyor. Sayın Babacan’ın sokaklarda korkunç derecede teveccühü var. Zaman içerisinde katılımlar olacaktır. Ben şuna inanıyorum ki Sayın Babacan bir şeyleri düşünmüş hesabını yapmıştır. Bu Türkiye’nin artık bir değişime ihtiyacı olduğuna belli bir kitle inanmaya başladı. İnsanlar artık yeni vizyonlar istiyor. Sayın Babacan’ın yanında ki kurmay ekiplerine bakın güzel insanlar var.

ŞOV YAPMAK İÇİN SİYASET YAPMAYACAĞIZ

Ben Say’ın Hüseyin Tavlı’yı gerçekten severim. Yüzüne karşı açık açık söyledim. “İmkanlarınız buna müsait olmayabilir. Benim gözümde siz iyi bir arkadaşsınız ancak ekibinizi kuramadınız.” dedim. Bunu söylediğimde gazeteci olarak düşüncelerim bunlardı ama şimdi bir siyasetçi olarak düşüncelerimiz nasıl olacak bakalım?

Ünye 130 bin nüfus da olsa çok küçük bir yer, hemen hemen herkes birbirini tanıyor. Eleştiri hakaret etmemek kaydıyla kırıcı olmak değildir. Biz terbiyeli ve seviyeli siyaset yapacağız ama bu konuşmayacağımız anlamına gelmiyor. Sen benim konuşmama sebep olursan ben de konuşurum. Biz onları eleştirdiğimiz de bize kızmazlar aksine kendilerine kızmaları gerekiyor çünkü o eleştiri malzemesini veren onlar. Biz elimizden geldiğince onları dostça uyaracağız.

Ben inanıyorum ki Sayın Hüseyin Tavlı benim gerçek özel bir dostumdur. Eleştiri yaptığımda Hüseyin Tavlı ile aramın bozulacağını sanmıyorum. Çünkü Hüseyin Tavlı’nın böyle bir siyasetçi olduğuna inanıyorum. Biz şov yapmak için siyaset yapmayacağız. Ben çocukken Ünye’de 10-15 tane çocuk parkları vardı. Özellikle 80’lerden sonra mimarlaşma rezil oldu. Biz dernek olarak çok fazla şikâyet alıyoruz. Ünye tamamen beton haline döndü.

KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR.

Haddimizi aşmadan Genel Merkezin genel politikası ile ilgili yorum yapmak hattimize değil. Parti binamızın kurumu ile ilgili çalışmalarımız başladı. Acil olarak da yönetim kurulumuzu oluşturmaya başlayacağız. Deva Partisi’nin kapısı kalbi temiz olan ve için de Ünye sevgisi olan herkese açıktır. Ben Deva Partisi Başkanı Ali Babacan ile yola çıkmak istiyorum diyen her kardeşime açıktır”DEDİ.

Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz;

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-