Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

DEPREMZEDELERİN GİYECEK VE MALZEME İHTİYACI GİDERİLDİ

DEPREMZEDELERİN GİYECEK VE MALZEME İHTİYACI GİDERİLDİ
25 Ocak 2020 - 15:45

Ordu Valiliği tarafından yayınlanan yazıda, depremzedelere gönderilmek üzere çeşitli giyecek ve malzeme toplanmasına gerek kalmadığı belirtildi.
Valilik tarafından yayınlanan yazı şu şekilde,

“24.01.2020 Cuma günü saat 20.55 sıralarında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen, ilimiz dahil Türkiye’nin bir çok ilinde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki deprem afeti nedeniyle Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un talimatlarıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimiz derhal toplanmış, depremle ilgili gelişmeler anbean takip edilerek, gerekli hazırlıklarda bulunulmuştur.Yaşanan deprem afeti konusunda, Cumhurbaşkanlığı, Afet ve Acil Durum Başkanlığının bağlı olduğu İçişleri Bakanlığı ve diğer ilgili Bakanlıkların emir ve talimatları doğrultusunda ve deprem bölgesi ile koordinasyon içerisinde hareket edilmektedir.Deprem afeti sonrasında Cumhurbaşkanlığınca, “Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) gereğince kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yapacakları yardımlar AFAD koordinesinde yürütülmektedir. Bu sebeple deprem bölgesine ulaştırılmak istenen yardımların AFAD koordinesinde ulaştırılması” talimatı yayınlanmıştır.

Bu talimat uyarınca, Ordu İl Afet Yönetim Merkezimiz, Afet ve Acil Durum Başkanlığı ile gerekli koordinasyonu sağlamaktadır. Yapılan görüşmelerde; deprem bölgesinde şu anda herhangi bir ihtiyaç durumu olmadığı, talimatlar dışında hareket edilmemesi ve beklemede kalınması gerektiği, ihtiyaç halinde talepte bulunulacağı, ifade edilmiştir.

Bu sebeple, depremzedelere gönderilmek üzere çeşitli giyecek ve malzeme toplanmasına gerek kalmamıştır.Depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için yardımsever hemşerilerimizin gösterdikleri hassasiyete ve duyarlılığa teşekkür ediyoruz. “

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-