Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Dayanışma Gecesi’nde Musa Kıranlı’ya Onur Ödülü

Dayanışma Gecesi’nde Musa Kıranlı’ya Onur Ödülü
18 Kasım 2019 - 12:57

Ordu Haberci Gazetesinin her yıl düzenli olarak organize ettiği ‘Dayanışma Gecesi’ Ordu öğretmen evinde yapılan bir akşam yemeği ile gerçekleşti.

 2019 yılı ilimiz kalkınması ve gelişmesi ile toplumun her kesimini yakından ilgilendiren ekonomi, eğitim, sağlık, gıda, yapı, teknik vs. iş dünyasında emeği hizmetleri bulunan kişi ve kuruluşlara “Özel Hizmet Başarı” plaketi takdim edildi.

2 Kasım 2019 Cumartesi akşamı Düzenlenen programda ilk olarak “onur ödülü” son 30 yıldır Ordu’nun kültür sanat, sağlık ve ekonomi hayatına büyük katkıları olan Ordu’nun ilk kadın İngilizce öğretmeni, Türkiye’nin ilk kadın ateşesi olan ORSEV Başkanı Sevinç Özel’e verilirken Uzman Doktor Mustafa Münir Tercan, Ordu Ticaret Borsası eski Başkanı Necdet Gürsoy onur ödülüne layık görüldü.

Ayrıca gecede “Özel Hizmet Başarı Ödülü” Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Uzman doktor Fatma Küçüker, Teknikerler Birliği ORDU İl temsilciliği İl Başkanı Musa Kıranlı’ya da onur ödülü verildi.

Törende ödüllerini alan kişi ve kuruluş temsilcileri kısa konuşmalar yaparak plaketlerini alnırken geceye 4 adet Hizmet Başarı Ödülüne layık görülen ÜNYE ilçesi dikkat çekmiş olup Teknikerler Birliği Ordu İl Başkanı Musa Kıranlı yaptığı konuşma alkışlarla takdirle karşılandı.

Musa Kıranlı; “Doğduğu, doyduğu memleketinin kalkınması ve gelişmesi için, birlikte yaşadığı toplumun yaşam standartlarının yükselmesi için çaba göstermek çalışmak medeni insan olmanın göstergesidir. Hepimizin ortak paydası İnsan olmak ve yaşadığımız şehre sahip çıkmaktır.  Bu akşam da burada siz birbirinden değeli insanlar ile bir arada olmaktan aynı havayı teneffüs edip aynı ilde yaşamaktan onur ve gurur duyuyorum. Kasım ayı ayrılık, yaprak döküm ayıdır ancak değişik alanlarda birbirinden kıymetli hizmetleri olan siz değerli insanları bir araya getiren, bu geceyi tertip ederek Ordumuzun değişik ilçelerini bir araya getiren bizlere sonbaharda baharı yaşatırcasına bizlere sıcak ortamı sağlayan Ordu Haberci Gazetesi sahibi Figen Çakmak hanımı tebrik ediyorum. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmekte olup önemli bir toplumsal görev icra etmektedir, gecenin asıl başarı ödülü Figen hanımındır, kendilerine hepinizin huzurunda Edirne’den Kars’a tüm teknikerler adına şükranlarımızı sunuyorum. Vasat bir insanın elinden geleni yapması, gayret göstermesi, kendisini kendilerini zeki veya üstte görenlerden daha önemlidir. Dünyanın hiçbir yerinde türbünde oturanlar ne kadar ünlü olurlarsa olsunlar, her zaman sahada sahnede olanlar alkışlanır. Ordumuzun kalkınması için, topluma hizmetleriniz için sizleri alkışlıyor. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Gecede diğer ödüller ise

“Yılın Yöneticisi” Levent Erçıktı
“Yılın Eğitim Kurumu” Fatsa Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Gölköy Fen Lisesi
“Yılın Doktoru” Uzman Doktor Siya Alyamaç, Uzman Doktor Suat Demirbuğa,     Doç. Dr. Alper Çıraklı, Aydan Aydınlı
“Yılın Öğretmeni” Hakan Kaya (Zuver Kaya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe Finansman Öğretmeni)
“Hizmet Ödülü” Şenol Gedikli (Altınordu Öğrenci ve Personel Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı), Göç Kardeşler İnşaat (Ünye), Öznur Saylan Türnük Dilek Kurumuş, Ali Subaşı, Samet Aksoy (Altınordu SYDV Müdürü), Seda Kut, Emen Şendere Gürsoy (Ordu halk Eğitim Müdür Yardımcısı)
“Yılın İş Hanımı” Fatma Yalçın
“Yılın İş Adamları” Selim Çoruh-Mehmet Çoruh, Veteriner Ali Güngör, Salih Zeki Çakmak, İlker Kartal (Ünye)
“Genç Girişimciler” Hüray Tunç Koyun-Bülent Koyun, Mimar Furkan Kandemir, Erdem Su
“Yılın İşletmesi” Koraç Süt Ürünleri…..

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-