Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ AÇIKLADI: KARADENİZ’DE DOĞALGAZ BULUNDU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ AÇIKLADI: KARADENİZ’DE DOĞALGAZ BULUNDU
21 Ağustos 2020 - 16:13

Türkiye’nin merakla beklediği müjde açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz’de doğal gaz rezervinin bulunduğu müjdesini verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjde ile ilgili ayrıntılar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde “Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni”nde yaptığı konuşmada, cuma günü verecekleri müjde ile Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağını belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye açısından yeni bir dönem açılacak” dediği merakla beklenen müjdeyi bugün açıkladı.

Karadeniz’de doğal gaz rezervi bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında “Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz’de bulunan doğal gaz rezervi ile ilgili “Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz 2020’de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda.” açıklamasını yaptı.

Arama çalışmalarının tamamen milli imkanlarla gerçekleştirildiğinin altını çizen Erdoğan “Kuyudan elde edilen veriler, aynı bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret ediyor.” dedi.

“Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Şimdi hemen tespit kuyuları açmaya başlayacak ardından üretim konseptini belirleyip inşaat ve yapım işlerine geçeceğiz. Doğal gazın yüzeye çıkartılması ve sisteme aktarılması işlemleriyle birlikte bu kaynaktan fiilen istifade etmeye başlayacağız.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-