Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

CUMHUR İTTİFAKININ İÇİNDEYİZ DOĞRULARI SÖYLERİZ

CUMHUR İTTİFAKININ İÇİNDEYİZ DOĞRULARI SÖYLERİZ
21 Aralık 2020 - 2:10

Büyük Birlik Partisi Ordu İl Başkanı Durmuş Zor’un yapmış olduğu açıklamaların devamını sizlerle paylaşıyoruz.

Başkan Zor,AK Parti ve MHP ile olan ittifakların da en çok destek veren ama destek göremeyen bir parti olduklarını belirterek şu anki ortaklık konsorsiyum sürecini anlattı.

VATANDAŞA KENDİMİZİ ANLATACAĞIZ

Siyaset yaparken hep bazıları eleştirilir ya hırsızlıyla, yolsuzuyla ve namussuzuyla, peki bunlarla oluyorsa ve seçmende buna oy veriyorsa burada seçmen masum mudur?

Biz önce kendimizi kusurlu bulmalıyız.Biz Vatandaşlarımıza Büyük Birlik partisini anlatmak zorundayız. Gençlere bizler fikirlerimizi söylemek zorundayız.

Yanlışları ve kendimizi anlattıktan sonra hala vatandaş anlamıyorsa bizler vatandaşa ne halin varsa gör deme hakkına sahibiz.

Bunların kazanç ve ya kayıp olduğu ilerleyen dönemlerde görülecektir.

BAZI PARTİLERDE DEMOKRASİ YOK

Şuan da pek çok partimiz mesela İlçe Kongrelerinde bir tane kişiyi önce belirliyor sonra da bu kişiye oy verin diyor. Bunların demokrasiyle ne ilgisi var? Ben çok sessizliği savunan biriyim.

CUMHUR İTTİFAKINDAYIZ AMA YANLIŞA YANLIŞ DERİZ

Bizde cumhur ittifakının içeresindeyiz. Cumhur ittifakının doğruysa doğru yanlışsa eğer yanlış diyeceğiz.

Ben bu ittifakının içeresindeyim diye sessiz kalırsam bana oy verenlere ceva veremem.

Zaten sevaplar kendilerine ait,eksiklikler bize mi? MHP ile benim mi olacak. Eksikleri de söyleyeceğiz tabi ki.

Bana da demiyorlar ya başarılı olduğum zaman iktidarın katkılarıyla Büyük Birlik Partisinin katkılarıyla yaptık demiyorlar ya o zaman da yanlışlarında kusura bakma bizde şuna şurasına yanlış deriz. Bu algının nasıl oluştuğunu bilemem ama eğer vatandaş böyle bakıyor ise Sayın Genel Başkan doğal olarak Ak Partinin yanlışlarını söyler.

Biz Millet İttifakı tarafında olsaydık, bana çok rahat soru soran vatandaş demeyecek miydi? Siz teröristlerle iş birliği halindesiniz diye sormayacaklar mı? Bu zamana kadar ki iktidarın yanlışlarına destek veriyorsunuz.

Ben bu tarafta da dursam orada da diyecek ki sen terör örgütü ile iş birliği halindesin diyecekler. Biz başkanlık sisteminde riskli bir siyaset yapıyoruz. Burada icraatlar olduğu için yanlışlar olabilir

HAZİNE YARDIMLARI DURMALI

. Büyük Millet Partisi ‘hazine yardımlarını durdur pek çok parti almıyor ya sizde almayın’ diyor. 

Şu anda o grup partiler benden daha mı fakir ve fakir insanlardan mı oluşuyor. Hayır, oldukça da zenginler. Öyleyse istenilen yardımı da verirler.

Sonrada vatandaşa diyoruz ki evinizde ne varsa getirin de şu devletin eksiklerini giderelim.

Bir yasa çıkar devletin hazinesinde yaklaşık 400 trilyon kalsın. Kendinde alma diğer partilere de verme. Bana da terör örgütüne yardım ediyorlar dedirtme.

EN ÇOK ZARARI AK PARTİ’DEN GÖRDÜK

Biz Ak Partiye yardımcı olurken seçim dönemlerinde en çok zararı da Ak Partiden görüyorduk. O da şöyle oluyor, diyelim ki biz Çaybaşı’nda en çok oyu alacak olan biziz, ikinci planda da Ak Parti var o zaman Ak Parti devletin imkânlarını ortaya koymak suretiyle seçim kazanıyor.

Geçtiğimiz dönemde telefonlar edildiğini biliriz. Biz seçimi kaybettiysek karşımızda devlet olduğu için kaybettik. Lafa gelince siyaset yapılmaz ama fiiliyata gelince herkes siyaset yapıyor.  

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı çok hassas bir bölüm üzerinde gidiyorlar. Önümüzde ki süreçte bu daha güzel önem kazanacak”dedi.

.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-