Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

COŞKUN’DAN TEDBİR UYARISI!

COŞKUN’DAN TEDBİR UYARISI!
30 Kasım 2020 - 12:49

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali COŞKUN gün geçtikçe artan vaka sayıları nedeniyle vatandaşlara misafirleri kabul etmeyin, misafirliğe gitmeyin uyarısında bulundu.

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali COŞKUN sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Tedbir tek başına yeterli değildir. Birlikte bir araya gelirse yeterlilik olur.” Belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Son zamanlarda covıd-19 ile ilgili olumsuz durumun ortaya çıkmasında elbette ki tedbirlere uyulmamasından kaynaklanıyor. Ben inanıyorum ki biz bu mücadeleden galip çıkacağız, çünkü saha da bütün doktorlarımız, hemşerilerimiz ve sağlık personellerimiz canla çalışmaktadır. Eğer vatandaşlarımız da bu önlemleri ve tedbirleri aksatmadan yaparlarsa biz bu mücadeleden kesinlikle galip çıkacağız. Tedbir tek başına yeterli değildir. Birlikte bir araya gelirse yeterlilik olur. Tedbirlerin başında gelen ve kesinlikle uymamız gereken komşuluk bağlarımızı kesmektir, evlere gelen arkadaşlar ve akraba ziyaretleri de kesilmelidir. Özellikle de bu ayalarda ziyaretler kesilmelidir çünkü insanlar tanımadığı kişilerden korunmaya çalışıyorlar ama en tanıdığı arkadaşı ve kardeşim dediği kişilerden kendilerini sakınmıyorlar. Bu durumda da salgın gittikçe artıyor. Bundan sonra yakınlarımızın yanında daha dikkat etmeliyiz.” Dedi.   

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-